IMG_2383

PLAC ZABAW | BARKA | 11-18 LIPCA

Książka, Kultura

12 Lip 2016   , , ,

Połowa lipca. 012

Kolejny tydzień lipca przed nami – i to nie byle jaki! Czeka nas mnóstwo dobrego. Najbardziej ekscytujemy się nadchodzącymi koncertami – w czwartek kolejny wieczór z Lado w Mieście, tym razem wystąpią Sun Araw i Lutto Lento. Następnego wieczora, w piątek, odbędzie się wyjątkowy koncert: Lado w Mieście łączy siły z berlińskim Torstraßen Festival, dzięki czemu mamy wielką przyjemność ugościć na naszej scenie Jaakko Eino Kaleviego, Better Person, Gelbarta i krautrockową Camerę. Po koncertach na placu zapraszamy na BarKę, gdzie koncert zagra Xosar, a DJ-setami wesprą ją PLO Man i Virtual Geisha. Poza muzycznymi atrakcjami oczywiście czeka nas stały pakiet innych rozrywek. Klub Komediowy rozśmieszy nas na milion sposobów, a nawet zabierze w kosmos – podczas spotkania „Miło się dowiedzieć” o przyszłości w kosmosie opowiedzą najprawdziwszy astronom i załoga Teatru Improwizowanego Hulaj. Obejrzymy świetne filmy i dokumenty w ramach cyklu Plan Filmowy i najemy się na Slow Markecie.

PONIEDZIAŁEK | 11 LIPCA | KLUB KOMEDIOWY | π , czyli Piotr i przyjaciel | PLAC ZABAW | 18:00

π – (Pi) , czyli Piotr i przyjaciel. Co to ? To dwuosobowy spektakl improwizowany, nie śpiesznie komediowy, w którym wystąpi Piotrek Sikora wraz z przyjacielem. Jakim dokładnie? Na pewno z fajnym, bo przyjaciel to człowiek, który z definicji posiada pewien stopień fajności i za każdym razem będzie to inny przyjaciel. Co się wydarzy? Jak zawsze: cholera wie. Ale cokolwiek to będzie, postaramy się by było to po prostu ciekawe. Przez około 40 min będziecie mogli oglądać improwizacyjną podróż dwóch przyjaciół, którzy oddadzą się poszukiwaniu niezwykłości w zwykłości bohaterów i ich świata.
https://www.facebook.com/events/659465784229103/

WTOREK | 12 LIPCA | WYKŁAD I WARSZTATY | Tanie Dobre Mieszkalnictwo Społeczne. Można? Można w ramach cyklu Samoobsługa. Teoria i praktyka miejskiej samodzielności| PLAC ZABAW | 19:00

KOOPERATYWY MIESZKANIOWE i różne wynalazki na tanie, dobre mieszkalnictwo społeczne oraz PRZYKŁADY działających za granicą i tych rozkręcanych ostatnio w Polsce, będą tematem kolejnego spotkania z cyklu „Samoobsługa. Teoria i praktyka miejskiej samodzielności”. Tym razem będziemy się przyglądać niezrównoważeniu w budownictwie mieszkaniowym i nieuzasadnionej dominacji tylko jednego sposobu produkcji mieszkań (komercyjnej, przez deweloperów).

Architektka Agata Twardoch zaprezentuje użyteczne informacje dotyczące możliwości zakładania
i realizowania kooperatyw mieszkaniowych. Zaprezentowane zostaną nie tylko europejskie przykłady oddolnego budownictwa mieszkaniowego, ale będzie także PRAKTYCZNIE: o procedurach, ułatwieniach ze strony państwa i przynoszącej obopólne korzyści współpracy z władzami lokalnymi (w ramach bonusu: sprawozdanie ze spotkania berlińskiej baugruppy).

Ważną częścią będzie także sytuacja polska w tym obszarze, w tym odgrywające podstawową rolę prawodawstwo. Na tle sytuacji mieszkaniowej w Polsce, zaprezentowane zostaną polskie przykłady oddolnego budownictwa mieszkaniowego. Będzie o sukcesach, porażkach, barierach i oferowanej przez samorządy pomocy, a także o możliwościach prawnych i o niestandardowych rozwiązaniach przestrzennych.

Agata Twardoch – architektka i urbanistka, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej (dyplom 2004, doktorat 2010). Zajmuje się dostępnym budownictwem mieszkaniowym
i alternatywnymi formami zamieszkania, prowadzi badania naukowe, otwarte wykłady popularyzatorskie i warsztaty projektowe. Pisze do czasopism branżowych. Współwłaścicielka pracowni projektowej Pracownia 44STO.
Spotkania „SAMOOBSŁUGA” odbywają się w ramach cyklu Synchronizacja, który w tym roku jest realizowany pod hasłem Architektura niezrównoważona, rozumiana jako odejście od poprawności projektowych, planistycznych, energetycznych i wszystkich zasad, które wyznaczają dziś normy przyjęte w architekturze, także architekturze społeczeństw.
www.synchronicity.pl

Organizator: Fundacja Bęc Zmiana
Partner: Plac Zabaw

Projekt realizowany jest dzięki dotacji uzyskanej od Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
https://www.facebook.com/events/1820986021467448/

WTOREK | 12 LIPCA | PLAN FILMOWY | Scena zbrodni, reż. Joshua Oppenheimer | PLAC ZABAW | 21:30

Scena zbrodni, reż. Joshua Oppenheimer, 115 min, cykl: MASA
Reżyser Joshua Oppenheimer spędził siedem lat z „emerytowanymi” dowódcami brygad śmierci
w Indonezji. Przed puczem nielegalnie sprzedawali pod kinami bilety na amerykańskie filmy gangsterskie. W swojej „wyzwoleńczej” działalności wzorowali się – jak twierdzą – na hollywoodzkich produkcjach, ale w rzeczywistości ich działalność to po prostu połączenie szmalcownika z mordercą. Gdy reżyser proponuje im filmowe odtworzenie dokonywanych zbrodni, z wigorem załatwiają aktorów, dekoracje, kostiumy i dyskutują o możliwych scenariuszach rekonstrukcji. Praca przy filmie obiera jednak nieoczekiwany kierunek…

Wielokrotnie nagradzany, jeden z najlepszych dokumentów ostatnich lat.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=t2jU1B0HFGo
https://www.facebook.com/events/1783236058572237/

ŚRODA | 13 LIPCA | KLUB KOMEDIOWY | Wakacje z duchami | PLAC ZABAW | 20:00

Straszliwe opowieści. Nagłe krzyki. Twarz w lustrze jak się powie ileś tam razy coś tam. Ta martwa panna młoda z trupim jadem w taksówce. Te wszystkie opowieści, które się poznawało na wakacjach. Że szramy na obrazie Matki Boskiej się powiekszają, a jak dojdą do serca to będzie koniec świata. No wiadomo – kolonijne strachy. Przypomnijcie sobie te historie, a my ich wysłuchamy, opowiemy swoje i inspirując się tymi mini horrorami – zagramy spektakl.
Kto gra? Skład żeński Klubu Komediowego!
Anna Iwanek
Kinga Kosik
Marta Iwaszkiewicz
Agnieszka Matan
Aleksandra Markowska
Karolina Norkiewicz
Joanna Pawluśkiewicz
Dorota Pawiłowska

https://www.facebook.com/events/1565325237095574/

CZWARTEK | 14 LIPCA | KONCERT | Lado w Mieście 2016, vol. 2: Lutto Lento + Sun Araw (US) | PLAC ZABAW | 20:00

Lado w Mieście to festiwal muzyki alternatywnej organizowany przez Stowarzyszenie Plan B we współpracy z niezależną wytwórnią Lado ABC. Cykl rozpoczął żywot w 2010, jako tygodniowy showcase artystów z w/w labelu, ale z każdą kolejną odsłoną oddalał się od swojego źródła, przeistaczając się w platformę promocji mniej znanych wykonawców lokalnych i zagranicznych, pochodzących z przeróżnych środowisk i tworzących muzykę z całego spektrum gatunkowego. Od swojej drugiej edycji w 2011, Lado w Mieście to inkluzywny letni festiwal na otwartym powietrzu.

SUN ARAW (US)

Trudno nam sobie wyobrazić lepszy sposób na świętowanie lata nad Wisłą niż koncert kultowego projektu Sun Araw. Psychodeliczna muzyka Camerona Stallonesa to przedziwny i uzależniający zarazem miks dubu, reggae, funku, afrobeatu i krautrocka, który idealnie koresponduje z pomrukami ciepłych dni. To retro-futurysyczne lo-fi wprowadza w niezwykle przyjemny i leniwy trans.

Biorąc pod uwagę wyjątkowy styl, stworzony przez Sun Araw na przestrzeni lat, nie dziwi fakt, że ten projekt wydawały tak uznane labele jak Thrill Jockey, Not Not Fun czy Drag City, a jego numery ukazały się na ścieżce dźwiękowej do jednej z najważniejszych niezależnych gier komputerowych ostatnich lat – Hotline Miami.

Przyjdźcie i dajcie się wciągnąć w pełną fluorescencyjnych barw dżunglę!

Zeszłoroczny koncert Sun Araw w Warszawie znalazł wśród 12 najlepszych gigów 2015 r.
w podsumowaniu, które dla portalu Going. przygotowali: Andrzej Cała (VICE, Noisey), Filip Kalinowski (Aktivist), Jacek Marczuk (PORCYS), Anna Nicz (Brand New Anthem, Gazeta Magnetofonowa) i Izabela Szymańska (CoJestGrane24):https://goingapp.pl/plebiscyt

LUTTO LENTO

Lutto Lento aka Lubomir Grzelak to warszawski artysta dźwiękowy, producent i DJ, współzałożyciel DUNNO Recordings. Wyrobił sobie pozycję na polskiej scenie dzięki wytwórni Sangoplasmo records i serii eksperymentalnych wydawnictw. Jego muzyka zmieniła się jednak w ostatnich latach, nabierając bardziej tanecznego charakteru (lecz nie tracąc przy tym indywidualnego stylu). Słychać w niej inspiracje zarówno awangardowym i surrealistycznym brzmieniem minionych epok, jak i współczesnym surowym housem i techno.
Nagrania Grzelaka publikowały labele takie jak: FTD Charlesa Drakeforda, Where To Now?, Transatlantyk i Proto Sites. Artysta zajmuje się też tworzeniem oprawy muzycznej do filmów
i sztuk teatralnych.

14 lipca zagra dwukrotnie, bo po live-akcie na Placu Zabaw pojawi się na DUNNO #41 CORN DANCE na Barce.

https://www.facebook.com/events/1572729586362221/

CZWARTEK | 14 LIPCA | IMPREZA | After LwM: DUNNO #41 CORN DANCE | BARKA | 22:00

Wielokulturowa fuzja dźwięków i muzyka świata nad samą Wisłą. Nietuzinkowo i z niespodziankami. DUNNO Recordings to niezależna wytwórnia płytowa i duet DJ-ów: Filipa Lecha, antropologa związanego z Culture.pl i Lutto Lento, producenta muzyki elektronicznej i relaksacyjnej, kompozytora.

https://www.facebook.com/events/1639284689724716/

PIĄTEK | 15 LIPCA | KONCERTY | Torstraβen Festival x Lado w Mieście 2016: Better Person (PL) + Gelbart (IL) + Jaakko Eino Kalevi (FI) + Camera (DE) | PLAC ZABAW i BARKA | 20:00

Tegoroczna edycja Lado w Mieście będzie wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy połączymy siły z zagranicznym festiwalem – berlińskim Torstraßen Festival! Torstraßen Festival to coroczny festiwal organizowany przez lokale, kawiarnie i sklepy znajdujące się przy tytułowej berlińskiej ulicy. Jego celem jest stworzenie platformy łączącej berlińskich muzyków różnych pokoleń, artystów z całego świata żyjących i tworzących w Berlinie, ze stałymi jego rezydentami, a także fanami, promotorami i ludźmi, którzy na co dzień ich inspirują.
W ramach obchodów 25-lecia kulturalnej współpracy Berlina i Warszawy dojdzie do wymiany muzyków między tymi dwiema pięknymi stolicami. I tak 15 lipca zagrają:

NA PLACU ZABAW:
• Better Person – solowy projekt Adama Byczkowskiego, sopockiego gitarzysty i wokalisty. Byczkowski współtworzył dawniej zespoły Kyst i Pictorial Candi, z którymi promował polską muzykę alternatywną na najważniejszych festiwalach Europy i Ameryki – w tym na legendarnym teksaskim South by Southwest (SXSW). Swoją solową karierę rozpoczął już po przeprowadzce do Berlina. Udziela się na lokalnej scenie, swoją trójmiejską wrażliwość łącząc z retro inspiracjami i berlińską różnorodnością kulturową. W lutym 2016 nakładem Mansions and Millions wydał swój pierwszy solowy materiał – minialbum „It’s Only You”.

https://betterperson.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/betterperson

• Jaakko Eino Kalevi – jedna z najciekawszych postaci współczesnej fińskiej alternatywy. Jako dziecko chłonął i odtwarzał każdą muzykę, która wpadła mu w ręce, a po przeprowadzce do Helsinek próby swoich pierwszych zespołów godził z pracą motorniczego. Dziś mieszka w Berlinie i w swojej muzyce odnosi się do jego bogatej muzycznej historii, łącząc krautrock i elektronikę z typowym dla muzyków z krajów nordyckich wyrafinowanym, subtelnym popem i melancholijnym disco. W zeszłym roku nakładem brytyjskiej wytwórni Weird World wydał gorąco przyjęty, szósty album, zatytułowany po prostu „Jaakko Eino Kalevi”.
http://weirdworldrecordco.com/jek/

• Gelbart – ten 40-letni Izraelczyk to równie genialny, co szalony naukowiec, mieszający w swoich probówkach wszystkie kolory i cienie elektronicznego popu (w starych analogowych maszynach, gitarach i ręcznie zbudowanych gadżetach), by wydobyć za każdym razem specyficzną eksplozję dźwięku. Pisze odważną muzykę eksperymentalną, opierającą się nie na przypadku, a na encyklopedycznej znajomości popowych tradycji i sekretów. Potrafi stworzyć zarówno motyw przewodni nieistniejącego programu telewizyjnego dla dzieci, jak i psychodeliczną ścianę dźwięku. Adi Gelbart ma na swoim koncie masę niesamowitych nagrań, a także współpracę z takimi mistrzami jak Frederik Schikowski, Dan Deacon czy The Branflakes. Niedawno przeprowadził się z Tel-Avivu do Berlina.
http://www.gelbartcorp.com/
https://gelbart.bandcamp.com/
http://www.culturebase.net/artist.php?3974

• Camera – pochodząca z Berlina grupa słusznie porównywana jest do takich ikon krautrocka jak Neu! czy La Düsseldorf – jej muzyka, choć rozpędzona i repetetywna, potrafi być zupełnie nieprzewidywalna. Członkowie Camery jak mało kto potrafią przerodzić rytmiczne niuanse w wielkie erupcje dźwięku. Niemieckie trio jest jak silnik działający na najwyższych obrotach, który w każdej chwili może wyrwać się spod kontroli.
Mimo oczywistych inspiracji i miłości do muzyki niemieckiego podziemia z lat 70., Camera nie imituje brzmienia tuzów krautrocka – jak twierdzi, nie imituje nawet swojego brzmienia. Michael Drummer, Steffen Kahles i Timm Brockman stale eksperymentują z dźwiękiem, kompozycją, formą i ekspresją, grając partyzanckie koncerty w zupełnie niecodziennych miejscach.
http://www.bureau-b.com/camera.php

NA BARCE:
• Xosar (live) – amerykańska producentka, która w 2011 przeprowadziła się z Kalifornii do Hagi, szybko odnajdując się na tamtejszej scenie elektronicznej. Nawiązała bardzo owocną współpracę z legendarnym już producentem i DJ-em Legoweltem, występując wspólnie z nim w najważniejszych klubach i na festiwalach całego świata. Wydawała w takich renomowanych wytwórniach jak Rush Hour, L.I.E.S czy Crème. Od pewnego czasu mieszka w Berlinie, gdzie nagrała swój debiutancki album „Let Go”, wydany nakładem Black Opal. Jej brzmienie wciąż ewoluuje, aktualnie podążając w kierunku kosmicznego techno o skomplikowanych, niecodziennych rytmach i melodiach.

http://www.xosar.com/
https://soundcloud.com/xosar

• PLO Man (DJ set) – pochodzący z Vancouver, a mieszkający obecnie w Berlinie producent, DJ
i mężczyzna. Jest współzałożycielem wydawnictwa Acting Press i członkiem grupy CC Not. Prowadzi regularną audycję PLO Radio w Berlin Community Radio, w której bada dziki świat elektroniki. Gra inteligentną muzykę do tańca i wygłupów.
https://soundcloud.com/plo_sound
http://acting-press.com/

• Virtual Geisha (DJ set) – didżejka z Krakowa. Lubi kwaśną, mroczną muzykę elektryczną (techno, house, electro) i puszcza ją z niezwykłą gracją. Występowała wszędzie tam, gdzie wypada, dla samych uśmiechniętych osób.
https://soundcloud.com/virtual-geisha-784859944/under-the-sign-of-saturn

Festiwal współfinansuje miasto st. Warszawa, w ramach wsparcia projektów i przedsięwzięć artystycznych wpisujących się w 25-lecie partnerstwa Warszawy i Berlina.

https://www.facebook.com/events/514238958778203/

SOBOTA | 16 LIPCA | SETY DIDŻEJSKIE | MUZYKA ELEKTRYCZNA #6: Cameron Stallones x Lutto Lento | PLAC ZABAW | 16:00-22:00

Muzyka Elektryczna – seria cotygodniowych setów didżejskich z wyjątkowymi gośćmi, pod patronatem Electronic Beats PL. Gośćmi są DJ-e, wydawcy, kolekcjonerzy, właściciele klubów, promotorzy, dziennikarze i działacze, którzy kształtują dzisiejszy świat europejskiej elektroniki. Często odcinają się od wielkich festiwali, by współtworzyć swoje lokalne, barwne sceny – to na nich dochodzi do przełomów w sposobach tworzenia, prezentowania i odbioru muzyki. Wśród naszych gości są weterani, współtworzący dominujące dziś nurty i gatunki elektroniki, a także młodzi nowatorzy, którzy płynnie operując najnowszymi technologiami, na naszych oczach zmieniają oblicze muzyki elektronicznej.

Sety odbywać się będą w soboty, od 16 do 22. Gośćmi szóstej edycji Muzyki Elektrycznej będą Cameron Stallones (US) oraz Lutto Lento. Cameron Stallones to pochodzący z teksańskiego Austin muzyk i producent, dawniej członek zespołu Magic Lantern, dziś prowadzi trio Sun Araw, które zagra koncert na Placu Zabaw w czwartek. W swojej twórczości łączy krautrocka, psychodeliczne lo-fi i futurystyczną elektronikę z muzyką karaibską i afrykańską. Z Cameronem didżejkę dzielić będzie Lubomir Grzelak, znany też jako Lutto Lento, który również zagra w czwartek na Placu Zabaw. Lutto Lento to artysta dźwiękowy, producent i DJ, współzałożyciel DUNNO Recordings. Wyrobił sobie pozycję na polskiej scenie dzięki wytwórni Sangoplasmo records i serii eksperymentalnych wydawnictw. Nagrania Grzelaka publikowały labele takie jak: FTD Charlesa Drakeforda, Where To Now?, Transatlantyk i Proto Sites. Artysta zajmuje się też tworzeniem oprawy muzycznej do filmów i sztuk teatralnych.
Gości zaprasza Jacek Plewicki – organizator nietuzinkowych, nowatorskich cykli imprezowych Brutaż
i Światło, wywodzących się z warszawskiego podziemia, które dziś sięgają do legendarnych klubów Berlina. Od zeszłego roku prowadzi także wydawnictwo winylowe Brutaż. Współpracuje przy organizacji krakowskiego festiwalu UNSOUND.

Przewodnik Jacka po artystycznej Warszawie:
http://www.electronicbeats.net/an-offbeat-guide-to-warsaws-artistic-oddities/

Partnerem cyklu jest Electronic Beats – platforma dla młodych, otwartych ludzi, inspirujących się muzyką, technologiami, sztuką i najnowszymi trendami. Portal www.electronicbeats.pl to aktualności ze świata muzyki elektronicznej, a także całodobowa telewizja internetowa Electronic Beats TV. Studio Electronic Beats na Placu Zabaw uzupełnia program oferując m.in. wypożyczalnię longboardów, najlepsze magazyny muzyczne ze świata, gry planszowe, strefę Wi-Fi i szereg muzycznych atrakcji.

https://www.facebook.com/events/1075720412502750/

SOBOTA | 16 LIPCA | IMPREZA | BarKa Flirtini Szorty Bikini x Łowcy | BARKA | 22:00

Po okresie pełnym żaru z nieba i parującego asfaltu, czas się schłodzić. Proponujemy na to dwa sposoby. Pierwszy: od środka za pomocą napojów alkoholowych typu dżin z tonikiem lub alkoholowo-wolnych jak fanta z cytryną (ach cytrusy). Drugi: od zewnątrz w sposób przyzwoity i dopuszczalny wymachując rękami i bujając głową. Jednym słowem – tańcząc. Najlepiej w bicie i z osobą towarzysko otwartą i śmiałą. O resztę zadbamy my, czyli ci co poniżej.

Przybywamy z jeszcze większą ochotą Barko!

Spisek Jednego
Jedynak & Ment XXL (Flirtini)
https://www.facebook.com/events/1713104942285822/

SOBOTA-NIEDZIELA | 16-17 LIPCA | TARGI JEDZENIOWE | Slow Market na Placu Zabaw! | PLAC ZABAW | 12:00-21:00

Slow Market to targ kulinarny, który zgromadzi w jednym miejscu blogerów, kucharzy amatorów oraz restauratorów, serwujących dania z całego świata. W każdy weekend Plac Zabaw zamieniać się będzie w miejsce wielokulturowego tygla nowych smaków. Znajdzie się coś smacznego dla każdego! Lato nad Wisłą zapowiada się smakowicie!
https://www.facebook.com/events/1568139813492033/

NIEDZIELA | 17 LIPCA | WARSZTATY | Otwarte warsztaty rowerowe | PLAC ZABAW | 12:00-14:00

Usługi Rowerowe, Dwa Osiem oraz Plac Zabaw zapraszają na warsztaty rowerowe na Placu Zabaw z zakresu podstawowych czynności serwisowych, które należy wykonać by przygotować rower do sezonu. Podczas warsztatów poznasz rodzaje hamulców, wentyli w dętkach, nauczysz się smarować napęd, regulować przerzutki i hamulce oraz dowiesz się do jakiego ciśnienia pompować opony. Jeśli miałeś kiedyś sytuacje awaryjne chętnie odpowiemy na pytania żebyś mógł uniknąć ich w przyszłości lub wiedział jak sobie z nimi poradzić przy pomocy podstawowych narzędzi, które zawsze warto mieć ze sobą.
Warsztaty są dla wszystkich niezależnie od wieku!
https://www.facebook.com/events/1124540010943005/

NIEDZIELA | 17 LIPCA | KLUB KOMEDIOWY | Miło się dowiedzieć: Astronomia | PLAC ZABAW | 20:00

Zapraszamy na drugie w tym sezonie spotkanie nauki z improwizacją, czyli kontynuacja cyklu „Miło się dowiedzieć”. Co dwa tygodnie na scenie Plac Zabaw, dzięki wsparciu RWE LAB Powiśle, zaprezentujemy zderzenie komików Klub Komediowy z naukowcami – uczestnikami konkursu FameLab Poland organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik. Tematem drugiego spotkania będzie Astronomia. O naszej przyszłości w kosmosie opowie dr Jakub Bochiński, astronom, a od niedawna również koordynatorem Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej w Centrum Nauki Kopernik. W ramach swoich badań naukowych, Jakub odkrył szereg nowych planet poza Układem Słonecznym, przyczyniając się do lepszego zrozumienia tego jak powstała Ziemia. Jakub był też finalistą konkursu popularno-naukowego FameLab Poland oraz prelegentem na TEDxKazimierz. W wolnym czasie angażuje się jako członek Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego oraz rozwija Fundację Polonium działającą na rzecz bliższej współpracy polskich naukowców na całym świecie. Komentować jego wystąpienie w sposób iście-nie-do-przewidzenia będzie ekipa Teatr Improwizacji Hulaj!

Teatr Improwizacji Hulaj powstał jesienią 2013 roku. Ich styl to mieszkanka wiedzy i szaleństwa, wyniesionych z warszawskiej Szkoły Impro, chicagowskiego Improv Olympic, nowojorskiego UCB, a także dotychczasowego doświadczenia artystycznego i… życiowego! Każdy ich spektakl jest premierowy i nigdy już nie zostanie zagrany. Grają dla dorosłych, ale i dla dzieci. Zresztą, bliżej im do tych drugich.

Imprezę poprowadzi Piotr Kossobudzki – miłośnik nauki, z wykształcenia biolog, dziennikarz naukowy, były rzecznik prasowy Polskiej Akademii Nauk, współtwórca Centrum Nauki Kopernik, a obecnie partner w agencji Science PR. Po występie zostanie przetestowana wiedza widzów za pomocą interaktywnej gry Kahoot!
https://www.facebook.com/events/268047246905498/

PONIEDZIAŁEK | 18 LIPCA | KLUB KOMEDIOWY | Sufin/Młynarski przedstawiają: Pewnego razu w… | PLAC ZABAW | 20:00
Bartek Młynarski i Michał Sufin zapraszają na spektakl, w którym będą sami na scenie, nie wezmą od nikogo inspiracji i do tego zagrają kilka postaci na raz.

Przez godzinę poprowadzą Was przez fabułę pełną zaskakujących zwrotów akcji, dusznych miejsc z amerykańskiej prowincji, postaci zwichrowanych i wykreślonych z dramatów Arthura Millera. Spektakl postara się opowiedzieć kilka historii, które spotkają się w jakimś punkcie, albo i nie, historia może być opowiedziana od tyłu albo pomontowana niczym film Pulp Fiction. Aktorzy postarają się odpowiedzieć na zagadki postaci i historii która będzie powstawać na Waszych oczach.

Spektakl będzie wyjątkowy, w całości improwizowany i nie powtórzy się dwa razy.

https://www.facebook.com/events/263841443979653/

Plac Zabaw | BarKa
512 km Wisły | obok pomnika Syrenki | Metro Centrum Nauki Kopernik

Szczegółowy program Placu Zabaw i Barki znaleźć można na:
facebook.com/placzabawnadwisla
facebook.com/planbarka

, , ,