mini lgoo mocak

Przedstawiamy MOCAK Cube

Kultura

9 Gru 2015   , , Gallery

Inwestycja w przyszłość.

Aplikacja mobilna MOCAK Cube jest inspirowana Kolekcją Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, opiera się na mechanizmie gry i pozwala na twórcze zaangażowanie w poznawanie dzieł sztuki. Użytkownik ma do wykonania pięć zadań, które nawiązują do dzieł współczesnych artystów. Instrukcja pojawia się przed rozpoczęciem zadania, a dalsze wskazówki można otrzymać, klikając ikonę INFO. Na kolejnych poziomach gry użytkownik może spodziewać się zwrotów akcji i wywołujących uśmiech niespodzianek. Niektóre polecenia celowo nie zostały doprecyzowane, tak by pozostawić odbiorcom możliwość wykonania zadań na swój własny sposób. Użytkownicy zapoznają się z pracami Rafała Bujnowskiego, Oskara Dawickiego, Laury Paweli oraz z rysunkami pięcio- i sześciowymiarowych prostopadłościanów Profesora Mieczysława Porębskiego. Aplikacja dostępna jest dla smartfonów z systemami Android i iOS, ma także wersję WWW.

Gra adresowana jest zarówno do młodzieży, jak i osób dorosłych. Dzięki wersji przeglądarkowej nauczyciele mają możliwość udostępnienia aplikacji dzieciom podczas zajęć szkolnych w pracowniach wyposażonych w komputery. Gra może stanowić doskonały aperitif przed wizytą w Muzeum, w przyjazny sposób zachęcając młodego widza do zainteresowania się sztuką współczesną. Również osoby dorosłe mogą czerpać satysfakcję z rozwiązywania niepozbawionych trudności zadań. Na śmiałków, którzy uporają się z wyzwaniem, czekają darmowe bilety do Muzeum. Aplikacja została wyposażona w funkcję udostępniania efektów swojej twórczej pracy w mediach społecznościowych, dzięki czemu możliwe jest dzielenie radości z poznawania świata sztuki z bliskimi i znajomymi.

W kolejnych latach aplikacja będzie wzbogacana o nowe zadania związane z programem Muzeum. Jest się czym inspirować, gdyż Kolekcja MOCAK-u liczy około czterech tysięcy prac ponad 200 artystów. Ambicją instytucji jest przekonanie odbiorców niezwiązanych profesjonalnie ze sztuką, że jest ona ważnym narzędziem pojmowania świata. Muzeum planuje organizować konkursy na pomysły dotyczące nowych zadań.

Aplikacja jest dziełem zespołu złożonego z osób zajmujących się edukacją oraz promocją sztuki. Warto podkreślić, że do jej tworzenia zaproszeni zostali także goście Muzeum. Szczególne podziękowania należą się uczestnikom warsztatów koncepcyjnych Aplikacje i gry o sztuce współczesnej, które odbyły się w MOCAK-u 25 maja 2015 roku. Na realizacje innowacyjnego projektu, jakim jest MOCAK Cube, Muzeum udało się pozyskać środki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Twórcza Kolekcja.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowiemini lgoo mocak
Mocak
https://www.facebook.com/mocakkrakow
https://www.mocak.pl

, ,