radio feniks

Radio Feniks

Kultura

16 Mar 2015  

radio feniks
Feniks.fm – Akademickie Radio Uniwersytetu Rzeszowskiego, to studencka rozgłośnia radiowa, która co roku w październiku odradza się niczym Feniks z popiołu.
Swoją działalność rozpoczęła w 1984 roku w jednym z rzeszowskich akademików, wówczas audycji można było posłuchać poprzez radiowęzeł. Wszystko uległo zmianie w 2014 roku, kiedy to dzięki wsparciu finansowym uczelni radio otrzymało profesjonalny sprzęt i pomoc w szkoleniu nowych, młodych i pełnych zapału do pracy radiowców.

 

Studenci, bo to o nich mowa, sami tworzą audycje o tematyce: kulturalnej, społecznej, muzycznej, publicystycznej i sportowej. Ramówka obejmuje poranki „Wake-up z Radiem Feniks”, w trakcie których przekazujemy społeczności akademickiej i mieszkańcom Rzeszowa najświeższe wiadomości. Informujemy o warunkach na drodze i pogodzie. Popołudniowa ramówka to autorskie audycje, m.in.: jedyny w Polsce program o pierwszej pomocy przedmedycznej „Warto ratować”, tworzony z pasją „Francuski pocałunek” który prowadzi studentka zakochana we francuskiej muzyce i wszystkim co kojarzy się z tym krajem, czy też plotkarskie, pełne optymizmu słuchowisko dwóch studentek „Jadzia radzi, Cleo i poradzi”.
Radio stawia sobie za cel integrację społeczności akademickiej, rozwój dziennikarskich pasji studentów oraz promocję Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Obecnie siedziba radia mieści się w budynku głównym uczelni przy Al. Rejtana 16c.
http://www.feniks.fm
https://www.facebook.com/Feniks.fm