rob

Robert Glasper Trio – Recenzja | Kraków

Kultura

14 Lip 2015   ,

Ten jazz…rob

12 lipca mieliśmy zaszczyt i okazję wysłuchać koncertu jednego z najzdolniejszych jazzmanów młodego pokolenia – Roberta Glaspera. O Robercie już pisaliśmy wcześniej jednakże gwoli przypomnienia – dwukrotny laureat nagrody Grammy, mistrz w łączeniu jazzu oraz hip-hopu .

Koncert Robert Glasper Trio, czyli Robert Glasper – pianino, Vicente Archer (bas), Damion Reid (perkusja), odbył się w krakowskim Kinie Kijów. O dziwo, jak na tego formatu gwiazdę, sala nie pękła w szwach, jednak ludzie gromadzili się przed wejściem już na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Przechodząc do meritum – koncert świetny, Robert świetny, muzyka – taka jakiej oczekiwałam, jazz w połączeniu z r&b i hip-hopem – bardzo w stylu Glaspera. Do tego niesamowita energia i humor zespołu sprawiły, że na półtorej godziny przenieśliśmy się do całkiem innego świata.

Usłyszeć koncert Glaspra na żywo było jednym z moich marzeń – spełniło się i co więcej rozbudziło apetyt na więcej, dlatego czekam na kolejny występ Glaspera w Polsce – może tym razem z całym zespołem?

Gabriela Zdanowicz

 

,