baner_repertuar_2016_wrzesien_www

Scena NCK – jesienny repertuar

Kultura, Miejsca

7 Wrz 2016   ,

Nakręcamy kulturę – na dwanaście sposobów! baner_repertuar_2016_wrzesien_www

Po wakacyjnej przerwie rusza Scena Nowohuckiego Centrum Kultury. Repertuar na cztery ostatnie miesiące roku jest różnorodny – jak zawsze. Zaczynamy 29 września najnowszym programem Kabaretu Hrabi. Dla wielbicieli tego gatunku sztuki mamy jeszcze show w wykonaniu Piotra Bałtroczyka, kabaret Pod Wyrwigroszem i fenomen ostatnich lat – Fair Play Crew. W komediowym klimacie utrzymane są również trzy przedstawienia teatralne w gwiazdorskiej obsadzie. Repertuar dopełniają recitale Stanisławy Celińskiej, Michała Bajora i dwa klasyczne spektakle baletowe w wykonaniu artystów Lwowskiego Teatru Opery i Baletu.

Zapraszamy do NCK!

KABARET HRABI – program „Cyrkuśniki”  
29 września (czwartek), godz.19.00, Scena NCK
Cyrkuśniki – najnowszy program kabaretu Hrabi. „Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik” – lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. Niech więc tak będzie! Cyrkuśniki – czyli aktorzy na usługach publiczności. Wszystko dla niej. Hrabi do usług.

bilety: 70 zł

MICHAŁ BAJOR – recital „Moja miłość”
14 października (piątek), godz.19.00, Scena NCK
To kolejny autorski recital Michała Bajora i spotkanie artysty z Wojciechem Młynarskim -twórcą perełek polskiej piosenki. Tym razem wykonawca zebrał 17 przebojów o miłości. Piosenek znanych wszystkim pokoleniom słuchaczy: „Prześliczna wiolonczelistka”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Ach życie kocham cię nad życie” czy „Lubię wracać”. Zapraszamy na melodyjny wieczór w najróżniejszych klimatach i rytmach.

bilety: 80 zł

PIOTR BAŁTROCZYK – program „2016”
16 października (niedziela), godz.19.00, Scena NCK
To niezwykle zabawny monolog, w którym zawarte są opowieści o bujnym życiu Piotra B. Stanowi on najlepszy dowód na to, że są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich mieszka w Polsce. Piotr Bałtroczyk to konferansjer totalny – może poprowadzić wszystko. Z jednakową łatwością i wdziękiem poprowadzi Zgromadzenie Ogólne ONZ, jak i staruszkę przez ulicę.

bilet: 55 zł

HAWAJE –  Teatr Capitol z Warszawy – spektakl komediowy    
23 października (niedziela), godz.17.00, Scena NCK
Czy powieści romantyczne to fikcja, a bohaterowie to zmyślone postaci uwikłane w szaloną historię miłosną? Otóż nie zawsze! Jak się okazuje najlepsza historia miłosna może mieć początek w bardzo nieoczekiwanych okolicznościach, a Hawaje to miejsce, gdzie wszystko może się zdarzyć. Spektakl obfituje w serie komicznych wydarzeń, pomyłek, trzaskających drzwi i historii z przeszłości tworzących nieprawdopodobny chaos.
Obsada: Daria Widawska, Agnieszka Warchulska, Przemysław Sadowski, Piotr Nowak, Barbara Kurzaj, Izabela Zwierzyńska, Alan Andersz

bilety: 90 zł

SINGLE PO JAPOŃSKU – spektakl komediowy
6 listopada (niedziela), godz.19.00, Scena NCK
Sztuka Marcina Szczygielskiego to komedia pomyłek. Farsa, która przedstawia naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Ale czy rzeczywiście krzywym? Może raczej wypukłym, które – niczym soczewka powiększającego szkła – pozwala wyraźniej dostrzec umykające nam w codziennym życiu szczegóły, absurdy i śmieszności współczesnego świata. A wszystko to w zapierających dech w piersiach dekoracjach i kostiumach rodem z kraju kwitnącej wiśni.
Obsada: Katarzyna Maciąg, Anna Mucha, Lesław Żurek, Wojtek Medyński

bilety: 80 zł

KABARET POD WYRWIGROSZEM – nowy program
24 listopada (czwartek), godz. 19.00, Scena NCK
Grupa zasłużenie ciesząca się mianem jednego z najpopularniejszych polskich kabaretów została założona w październiku 1990 r. z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Zespół uzupełniają Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski oraz współpracujący z kabaretem Tomasz Olbratowski – dziennikarz i satyryk. Kabaret Pod Wyrwigroszem to wybuchowa mieszanka wielu gatunków teatralno-muzycznych.

bilety: 60 zł

STANISŁAWA CELIŃSKA  – Atramentowa
27 listopada (niedziela), godz.19.00, Scena NCK
Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza, wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem, a pomimo wielu przeciwności oraz trudów – kocha życie. Artystce towarzyszą wybitni muzycy młodego pokolenia.

bilety: 85/75 zł

FAIR PLAY CREW – Amatorologia – komedia taneczna  
30 listopada (środa), godz.19.00, Scena NCK
Pierwsza polska komedia taneczna. Przedstawiona uniwersalnym językiem tańca opowieść o życiu współczesnego człowieka podbija serca widzów na całym świecie. Jest dowcipna, błyskotliwa, pełna trafnych obserwacji. Kolejne sceny i perypetie bohaterów to krzywe zwierciadło, w którym oglądamy… samych siebie. Fair Play C: taniec, choreografia, komedia.

bilety: 50 zł

LEKKO NIE BĘDZIE – spektakl komediowy
9 grudnia (piątek), godz.19.00, Scena NCK
Spektakl autorstwa Jean-Claude Islert’a to niezwykle zabawna francuska komedia o miłości, zachowywaniu pozorów, szukaniu szczęścia na przekór konwenansom, tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu kontrowersyjnych postępków innych.
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Tomasz Sapryk
Obsada: Jan Jankowski, Dominika Ostałowska, Kacper Kuszewski/Tomasz Sapryk, Zofia Zborowska/Katarzyna Grabowska, Julia Rosnowska

Cena biletu: 80 zł

DZIADEK DO ORZECHÓW – spektakl baletowy
Artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu
10 grudnia (sobota), godz.11.00, Scena NCK
Balet Piotra Czajkowskiego to przedstawienie pełne magii, wzruszeń, zachwycających scen tańca, dla dzieci i dorosłych – prawdopodobnie najpopularniejsza kompozycja baletowa świata.

bilety: 120/90 zł

JEZIORO ŁABĘDZIE – spektakl baletowy
Artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu
10 grudnia (sobota), godz.18.00, Scena NCK
Akcja tego najbardziej niezwykłego baletu jest nasycona subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów na całym świecie.

bilety: 120/90 zł

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ŚLĄSK – Kilar, Hadyna – dwa serca, jeden Śląsk
11 grudnia (niedziela), godz.17.00, Scena NCK
Koncert dwuczęściowy z udziałem chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, będący kompilacją najpiękniejszych utworów Wojciecha Kilara i Stanisława Hadyny.

bilety: 70 zł

https://web.facebook.com/nckscenalogo
https://web.facebook.com/NCKnh
http://nck.krakow.pl

,