Show your soul!

Kultura

16 Cze 2015   Video

Wspomóż kulturę!
show your soul

Soulbowl.pl to pierwsza i w tej chwili największa strona w Polsce, która niezmiennie od 2006 r. promuje brzmienia spod znaku soulu, R&B, funku, hip hopu czy jazzu. Warto przy tym zaznaczyć, że znajdziemy ty informacje zarówno o muzyce mainstreamowej, jak i o wielu niezależnych artystach będących dopiero u progu wielkich karier.

Soulbowl.pl skupia się głównie na newsach, a także dbamy o autorskie recenzje najbardziej wartościowych krążków, zarówno artystów polskich, jak i zagranicznych. Portal organizuje  własny cykl imprez tematycznych i regularnie patronujemy najciekawszym muzycznym wydarzeniom w kraju.

W ostatnim czasie na koncie portalu pojawiły się wywiady przeprowadzone m.in. z Bilalem, Mc Melodee, Tinashe, Ella Eyre, Coultrain, José Jamesem, Kid Ink, Lala Hathaway, Milesem Bonnym, Looptroop Rockers, Brittany Bosco czy Aloe Blackiem oraz polskimi artystami – Tym Typem Mesem, KęKę, Anią Szarmach, Czarnym HIFI, Brendą Walsh, Kixnarem, Zeusem, Enveem, Muzykoterapią czy Adamem Bałdychem.
Od początku portal działa non-profit, a wszystko co robimy na Soulbowl dzieje się z pasji.

Aktualnym projektem jest stworzenie wartościowej i treściwej składanki, skoncentrowanej na rodzimym rozumieniu oraz przedstawianiu czarnych brzmień. Projekt jest kontynuacją wydanej w 2012 roku kompilacji Show Your Soul, która wyklarowała się w ramach otwartego konkursu dla szerzej nieznanych artystów. Znów wracamy do tej formuły, jednak tym razem rozstrzygnięcie konkursu i udostępnienie składanki w formie cyfrowej jest tylko jednym z etapów Show Your Soul 2. Celem nadrzędnym jest zebranie środków na wydanie tego materiału w formie fizycznej (CD), a wszystko po to, by nadać mu bardziej oficjalnego charakteru, jak i umiejscowić już na w pełni namacalnym nośniku.

WWW:
www.soulbowl.pl

SOCIAL:
facebook.com/soulbowlpl
twitter.com/soul_bowl
instagram.com/soulbowlpl

DOTYCHCZASOWE PROJEKTY:
soulbowl.bandcamp.com
soundcloud.com/soulbowl
mixcloud.com/SoulBowl