36402lskjljk

Śląska Rzecz w Muzeum Śląskim

Kultura

29 Lip 2015   , ,

Skoro to Śląsk.36402lskjljk

Po raz 10. Zamek Cieszyn, organizator konkursu „Śląska Rzecz”, poszukiwał najbardziej innowacyjnych i użytecznych produktów, projektów graficznych i usług wdrożonych w regionie. Laureaci konkursu oraz projekty, które jury zakwalifikowało do prezentacji, będzie można zobaczyć na wystawie, goszczącej w Muzeum Śląskim już od 1 sierpnia.

Nagrodzone realizacje dotyczą wielu dziedzin życia, a ich wspólnym mianownikiem jest dobry dizajn – zaawansowany technologicznie, odpowiadający na realne wyzwania, zaprojektowany przede wszystkim z myślą o użytkownikach. Wśród laureatów są doświadczeni producenci i młode firmy, znane instytucje kultury, ale i mniejsze ośrodki.

Spośród zaprezentowanych obiektów zobaczymy m.in. terminal parkingowy Multic, czyli zwycięzcę konkursu w kategorii produkt. W kategorii grafika użytkowa zwycięski projekt to system informacji wizualnej dla budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W kategorii usługa wyróżniono projekt aktywizujący społeczność, inspirowany sztuką ludową „Dizajn ze sznurka”. Inne produkty i projekty, które zostały wyróżnione nagrodami specjalnymi, to m.in. kolekcja mebli wykorzystująca technologię giętej sklejki, trzewiki ochronne „Starr up” z zastosowaniem nowych technologii i materiałów uwzględniających jednocześnie przepisy BHP, oraz nominowane do nagrody m.in. hamak turystyczny, kurtka puchowa dla dzieci, klocki „Górnik i inni”. Nominację uzyskał również nowy logotyp Muzeum Śląskiego, nawiązujący do architektury jego nowej siedziby oraz do poprzednich znaków graficznych tej instytucji.

aranżacja wystawy pokonkursowej: Wzorro Design: Natalia Jakóbiec, Katarzyna Pełka, Marcin Krater
koordynacja wystawy: Agnieszka Woszczyńska
współpraca: Henryka Olszewska-Jarema

01.08.2015 – 30.08.2015
Nowa siedziba Muzeum Śląskiego / ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1 / Katowice
wernisaż: 31 lipca, godz. 17.00

, ,