katowice-projekt-1_1

Spektakl „Otwieramy bramy” na Załężu

Design, Kultura

4 Sie 2016   , ,

Teatr Poddańczy zaprasza na spektakl „Otwieramy bramy”, kończący projekt na katowice-projekt-1_1Załężu.

„Miasto bez ogródek – otwieramy bramy, luftujemy dzielnice” to społeczno-kulturalny projekt realizowany u nas na Załężu. Zaczął się w czerwcu, kiedy twórcy dotarli do mieszkańców i zbierali historie o lokalnych bohaterach i istotnych miejscach, które funkcjonują w zbiorowej wyobraźni naszej dzielnicy. Teraz twórcy spotykają się z mieszkańcami kamienic, zachęcają do przyjścia na podwórkowy spektakl ,,Otwieramy bramy”. Załężanie, dzięki spotkaniom i przywoływaniu swoich opowieści stali się współtwórcami przedstawienia, wpłynęli na kształt scenariusza spektaklu który kończy projekt.

Dzień pierwszy, 5 sierpnia, godz. 17.30, Park Załęski,
Dzień drugi, 6 sierpnia, godz. 17.30, ulica Lisa (podwórze),
Dzień trzeci, 7 sierpnia, godz. 13.00 (po zakończeniu mszy), plac Kościelny przy parafii św. Józefa, godz. 19.30 – ulica Janasa.

W zeszłym tygodniu na podstawie zebranych relacji powstał przy udziale seniorów i dzieci załęskich Bardzo Osobisty Przewodnik po Załężu. Wspiera go plenerowa akcja mapowania „Luftujemy dzielnice”. Na ulice, place i zaułki, ważne dla pamięci starszych i młodszych mieszkańców Załęża, twórcy i dzieci będą nanosili znaki plastyczne, które zwrócą uwagę na istotne miejsca oraz relacje wspomnień kilku pokoleń. W czasie przygotowań do spektaklu grupa dzieci i młodzieży stworzyła zaproszenia na spektakl, afisze i plakaty, które już zaczynają pojawiać się w dzielnicy.

Występują aktorzy Teatru Poddańczego: Agata Butwiłowska, Iga Eckert, Honorata Mierzejewska – Mikosza, Ewa Mrówczyńska, Mateusz Mikosza oraz gościnnie Przemysław Buksiński

Reżyseria i scenariusz: Konrad Dworakowski
Muzyka: Piotr Klimek
Scenografia: Marika Wojciechowska
Warsztaty improwizacji aktorskich: Przemysław Buksiński

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Kultura Dostępna. Honorowym Patronatem objął projekt Prezydent Miasta Katowice.

Data 05 -07.08.2016
wstęp wolny

, ,