44444

Teatralny stand up w sam raz na początek wiosny! | Teatr Łaźnia Nowa

Kultura

8 Mar 2016   ,

Dajcie się porwać „Wielkim innym”!

Sześć figur, sześć pomników i sześć legend zabiera głos. Prześmiewczy, ostry portret „polskich super-bohaterów” wybranych z bogatego pejzażu narodowych mitologii i symboli. Witold Gombrowicz – nieśmiały szowinista, zabłyśnie w kiepskim stylu.Jezus Chrystus – przemiły neurotyk, opowie o konsekwencjach edypalnego konfliktu z Bogiem Ojcem. Agnieszka Osiecka upomni się o tożsamość poetki-alkoholiczki, w kraju, gdzie pić wypada wyłącznie poetom. Szymborska, Rymkiewicz, Bielickaukazani zostaną w depresji.

Tego wieczoru w każdym z bohaterów zobaczymy człowieka. W najgorszym sensie tego słowa. Wielcy Inni: pogrążeni w resentymentach, wulgarni, niesprawiedliwi, brutalni, małostkowi. Śmieszni. Wrzuceni w konwencję kabaretu, programowo niepoważni, a zatem bezpieczni, mogą wreszcie przemówić najbardziej „własnym” głosem.

Nie dajcie się zwieść pozorom. Bohaterowie tego wieczoru, nieszczęśliwie zakochani w sobie, w istocie proszą Was o miłość. A każde szyderstwo podszyte jest szczerym uwielbieniem. Na granicy dobrego smaku.

Po raz pierwszy „Wielcy inni” w secie – pierwsza i druga część spektaklu będzie zagrana podczas jednego wieczoru!
Zapraszamy już 17-20 marca do Łaźni!

,