Matka_02a

„Wszystko o mojej matce” | TEATR ŁAŹNIA NOWA

Design, Kultura

12 Kwi 2016   , ,

Najnowsza premiera Łaźni już 22-ego kwietnia!Matka_02a

„Almodovar jest naszym pocieszeniem” – mówi Michał Borczuch przed premierą spektaklu.

„Wszystko o mojej matce” tytułem nawiązuje do filmu hiszpańskiego reżysera, nie jest jednak jego teatralną adaptacją. To osobisty projekt Michała Borczucha i Krzysztofa Zarzeckiego inspirowany postaciami ich matek, które w roku 1986 i 1998 zmarły na raka. To przedstawienie dorosłych synów, półsierot, którzy mają do dyspozycji jedynie strzępy pamięci dziecka i nastolatka. Z pomocą zaproszonych do projektu aktorek i realizatorów chcą opowiedzieć o niemożliwej (bo zdeformowanej przez pamięć) historii odchodzenia matki lub nawet fascynacji jej chorobą, odbiorem choroby w kontekście przemian społeczno-politycznych w Polsce pod koniec lat 80-tych i 90-tych.

Michał Borczuch znany jest łaźniowej publiczności ze spektaklu „Paradiso” – projektu, w którym wzięły udział osoby ze spektrum autyzmu. Obecnie jest jednym z najciekawszych polskich reżyserów młodego pokolenia. Kilkukrotnie był nominowany do Paszportu Polityki, a w ubiegłym roku zdobył statuetkę Boskiego Komedianta za najlepszy spektakl festiwalu Boska Komedia – „Apokalipsę”.

Autor: Tomasz Śpiewak // Reżyseria: Michał Borczuch // Dramaturgia: Tomasz Śpiewak // Scenografia: Dorota Nawrot // Muzyka: Bartosz Dziadosz // Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski // Obsada: Iwona Budner, Dominika Biernat, Monika Niemczyk, Halina Rasiakówna, Ewelina Żak, Krzysztof Zarzecki, Marta Ojrzyńska

Gramy: 22-25 kwietnia 2016,
Godzina: 19.00

https://www.facebook.com/laznianowalaznianowalogo
http://www.laznianowa.pl

, ,