+Üwiat+éo historii. G+-rny +Ül¦ůsk na przestrzeni dziej+-w

Wystawa Muzeum Śląskiego w plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku 2015

Kultura

15 Kwi 2016  

+Üwiat+éo historii. G+-rny +Ül¦ůsk na przestrzeni dziej+-wWystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” zakwalifikowana do II etapu plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku 2015 organizowanego przez Muzeum Historii Polski. Głosowanie potrwa do 8 maja br.

W tegorocznej edycji ogólnopolskiego plebiscytu nadesłano blisko 200 zgłoszeń z całej Polski, spośród których jurorzy wybrali 15 najważniejszych projektów w trzech kategoriach: „Wydarzenie”, „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”. Obok ekspozycji prezentowanej w Muzeum Śląskim w drugim etapie znalazły się również wystawy w Muzeum Katyńskim, Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Muzeum Emigracji w Gdyni, a także prezentacja „Plan filmowy” w jednej z hal zdjęciowych Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl i oddać głos na wybrane projekty. Każdy może zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie w danej kategorii (łącznie można wybrać trzy projekty). Głosowanie w plebiscycie pod honorowym patronatem Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego potrwa do 8 maja 2016 r. Ostateczne wyniki głosowania internautów poznamy 24 maja. Podczas uroczystego zakończenia nastąpi wręczenie nagród głównych – cennych statuetek wykonanych przez wybitnego rzeźbiarza Macieja Zychowicza oraz wyróżnień dla pozostałych finalistów.

https://www.facebook.com/muzeumslaskiemuzeum-slaskie
http://www.muzeumslaskie.pl