Zaskakująca wiosna na Scenie w Galerii Katowickiej

Kultura

26 Kwi 2016   , , Video

Kolejna wyjątkowa premiera w Projekcie Wyższy Poziom.Psubracia jpg mały

Premiera spektaklu „Psubracia”, znane katowickiej publiczności „Kamienie” oraz uznana za jedno z 10 największych wydarzeń teatralnych w Polsce „Sztuka mięsa” w reżyserii Roberta Talarczyka – to wszystko czeka wiosną na widzów Sceny w Galerii Katowickiej.

29 kwietnia o godzinie 19:00 na deskach Sceny w Galerii odbędzie się premiera najnowszej sztuki Teatru Śląskiego „Psubracia [Krwawy hołd dla Q.Tarantino]” w reżyserii Mateusza Znanieckiego. Dzień wcześniej widzowie będą mogli obejrzeć pokaz przedpremierowy. Kolejne spektakle odbędą się w dniach 5 maja (godz.19:00), 7 maja (godz.16:00), 10 maja (19:00) oraz 1 i 2 czerwca (19:00). Spektakl „Psubracia” jest słodko-kwaśną opowieścią inspirowaną kinem Quentina Tarantino. To historia mężczyzn, którzy pomiędzy kolejnymi piwami planują wielki skok. Czy potrafią się do niego przygotować? Odpowiedź już wkrótce poznają widzowie sztuki.

Wiosną na Scenie w Galerii nie zabraknie także dotychczasowych hitów. W kwietniu i czerwcu aktorzy Teatru Śląskiego wystawią po raz kolejny sztukę „Kamienie”. W maju na scenę powróci natomiast obrazoburcza „Sztuka mięsa”, operująca porażającymi widza środkami przekazu, które na długo zapadają w pamięć. Dodatkową atrakcją jest cieszący się niesłabnącą popularnością cykl czytania reportaży „W samo południe”. Scena w Galerii jest częścią nowatorskiego Projektu Wyższy Poziom, realizowanego przez Galerię Katowicką. Teatr Śląski jest kluczowym partnerem projektu, mającym znaczący wpływ na jego rozwój i skalę. Dla przypomnienia, Narodowe Centrum Kultury doceniło Projekt Wyższy Poziom, włączając Galerię Katowicką do elitarnego grona polskich liderów kultury. Tym samym jest ona pierwszą w historii galerią handlową, która znalazła się w tym prestiżowym gronie i której aktywność niesie wymierne, wielowymiarowe korzyści dla społeczności i instytucji. W niespełna 10 miesięcy Galeria Katowicka w ramach Projektu Wyższy Poziom zorganizowała lub współorganizowała blisko 230 wydarzeń, co czyni ją jednym z najaktywniejszych podmiotów w regionie i najaktywniejszą galerią handlową w Polsce.

Bilety na spektakle za zakupy

Spektakl „Psubracia” jest kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem, które przygotowaliśmy dla mieszkańców i Klientów Galerii Katowickiej. Tego typu wydarzenia pokazują wyjątkowość naszego centrum, dystans jaki mamy sami do siebie oraz bezprecedensowo łamią stereotypowe postrzeganie funkcji przestrzeni komercyjnej – mówi Dawid Prymas, Dyrektor Marketingu i PR Galerii Katowickiej. Kolejny raz, wychodząc poza konwencję, będziemy rozdawać podwójne zaproszenia na nową sztukę. W terminie od 29 kwietnia do 6 maja rozdamy 60 biletów, tj. 30 podwójnych zaproszeń na nową sztukę Teatru Śląskiego, która zostanie wystawiona 7 i 10 maja na deskach Sceny w Galerii – dodaje.

Aby otrzymać zaproszenia na spektakl „Psubracia” wystarczy w podanym terminie udać się do głównego Info Punktu Galerii Katowickiej (wejście od ul. 3 Maja) i przedstawić paragon na kwotę min. 100 zł z datą sprzedaży pomiędzy 29 kwietnia a 6 maja. Podobnie jak miało to miejsce przy rozdawaniu biletów na pozostałe spektakle – obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Szczegółowy repertuar Sceny w Galerii dostępny jest na stronie:
http://galeriakatowicka.eu/wyzszy-poziom/

Bilety na poszczególne spektakle i wydarzenia można kupić/zarezerwować w nowym punkcie kasowym Teatru Śląskiego na poziomie +2 Galerii Katowickiej, czynnym codziennie w godzinach od 16:00 do 20:00.

http://www.teatrslaski.art.pl
http://galeriakatowicka.eu/

, ,