Sylwester z jedynką - plakat

Na koniec roku z przytupem. Szpitalna 1

Miejsca, Wydarzenia

21 Gru 2017   ,

BROKEN ENGLISH CLUB, KRIS BAHA, NAZIRA I MORSKIE OKO. PRZEŁOM LAT NA SZPITALNEJ 1 I PODSUMOWANIE ROKU 2017.

Szpitalna 1 to największy klub w Krakowie regularnie prezentujący niezależną muzykę elektroniczną. Miejsce znane z bogatego weekendowego programu, angażowania się w zróżnicowane akcje społeczne i nieszablonowego podejścia do szerzenia kultury klubowej nie zwalnia tempa. Sylwestrowe i noworoczne plany klubu nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że Szpitalna 1 jest jednym z najważniejszych klubów w Polsce.

Weekend na Szpitalnej 1 często jest trzydniowy. Tak też będzie w przypadku ostatnich dni roku 2017. Celebrację pożegnania starego roku otworzy impreza „Szpitalna 1 prezentuje”, której gwiazdą będzie Broken English Club. Pochodzący z Wielkiej Brytanii artysta obecny jest na scenie od ponad 20 lat. To jeden z najbardziej płodnych, a tym samym i najważniejszych reprezentantów sceny UK techno. Broken English Club to mroczniejsze, zdecydowanie bardziej EBM-owe oblicze Olivera Ho, artysty znanego ze swojego nieszablonowego podejścia do tworzenia muzyki, w której słychać głęboką inspirację jazzem, rockiem i różnorodną awangardą. Ostatni album wydany w amerykańskiej oficynie L.I.E.S., muzyk określa jako „portret dźwiękowy dziwnego i jałowego wschodniego wybrzeża w Anglii, zwanego Dungeness”. Obok Broken English Club wystąpią m.in. DJ Huragan, młody polski DJ, którego występy na cyklach Syntetyk i Brutaż od razu zbudowały mu renomę nieoszlifowanego diamentu polskiego undergorundu. Jego eklektyczna selekcja i umiejętności miksowania nie tylko zaskakują, ale zajmują umysł i ciało na wiele godzin.

Wigilię Sylwestra uświetni wizyta pochodzącego z Australii Krisa Baha, który na Szpitalnej wystąpi w ramach cyklu „Szum”. Taneczny EBM wypełniony elektro loopami, dźwiękami syntezatorów ocierających się o disco, perkusji której brzemienia nie powstydziłby się najlepszy Chicago house nieraz zaglądający w ciemne strony industrialu to nie lada gratka dla osób poszukujących na parkiecie nietypowych dźwięków. Wraz z nim wystąpi m.in. DJ Hirax czy rezydentka Szpitalnej 1 i kuratorka cyklu Charlie. „Sylwester z Jedynką” to nie tylko impreza, ale i styl życia jaki Szpitalna 1 proponuje swoim gościom w ostatni dzień 2017 roku. Tej nocy wystąpią przyjaciele i rezydenci klubu, którzy są z nim od samego początku. Usłyszymy Nazirę, DJkę oraz działaczkę kulturową z Kazachstanu, stojącą za cyklem imprez ZVUK, projekt Morskie Oko, nietypowe połączenie muzyki tworzonej na żywo wraz z setem djskim, za którym stoją reprezentanci Radar crew Chino i Olivia oraz dyrektor kreatywny festiwalu Nachtdigital Steffen Bennemann. Wieczór dedykowany będzie nostalgii za latami 90tymi traktowanej z przymrużeniem oka.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy na Szpitalnej 1 wystąpili m.in. Abdulla Rashim, Alessandro Adriani, Lee Gamble, Ron Morelli, Violet, Good News, Nina, David Vunk, December, Xosar, Dietroiter, Manni Dee, Stranger, Borusiade, DJ Assault, Kyle Hall, Edmundy, Black Merlin, Nthng, Monya, The Exaltics i wielu innych. Dzięki współpracy z Unsound Festival i londyńskim radiem NTS w trakcie tygodnia festiwalowego na Szpitalnej 1 wystąpili Octo Octa, Phlip Sherburne, Noncompliant, Moor Mother, Batu, 1988 czy Ter. Oprócz tego Nina Kraviz wraz z Mumdance zagrali seta dla Rinse FM, którego zapis dostępny jest na Soundcloud artysty.

Szpitalna 1 zaangażowała się także w wiele akcji społecznych oraz rozpoczęła cykl podcastów, którego gośćmi dotychczas byli Dtekk, Andrew Ingram czy OTHK. Można ich posłuchać na kanale Souncloud klubu. W nadchodzącym roku klub nie zmienia obranego kierunku muzycznego, o czym świadczy fakt iż w pierwszych tygodniach gościć będzie między innymi Parrisha Smitha, ABSL, C.J. Hartmanna, czy Octo Octę.

Sylwester z Jedynką:

29.12 Szpitalna 1 pres. Broken English Club live
Broken English Club, DJ Huragan, Chrono Bross (Olivia i Kinzo Chrome), Ultraviolent, Sensory Deprivation, Zdrowa Żywność

30.12 Szum no 31 w/ Kris Baha
Kris Baha, DJ Hirax, Charlie, DJ SZy

31.12 Sylwester z Jedynką: Przyjaciele – Nazira, Morskie Oko i Wszyscy
Nazira, Morskie Oko (Steffen Bennemann, Olivia, Chino), Eltron, Urloop Crew, Matik Automatik

Bilety do nabycia przez platformę Goout.pl

Klub Szpitalna 1,
www.szpitalna1.com
www.facebook.com/szpitalna1
www.instagram.com/szpitalna1

,