A_ES0534

Album „÷ (Divide)” bije kolejne rekordy

Nowa muzyka

6 Mar 2017   , ,

Szaleństwo na punkcie Eda Sheerana!

Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie należał do Eda Sheerana. Kilka dni po premierze trzeciej płyty Anglika, „÷ (Divide)”, rozpętało się szaleństwo na jej punkcie. W serwisach streamingowych  Ed Sheeran ustanawia kolejne rekordy.

68,7 mln streamów na całym świecie w ciągu 24 godzin – oto nowy rekord serwisu Spotify, ustanowiony przez Eda Sheerana. Samych piosenek z płyty „÷ (Divide)” podsłuchano w ciągu jednego dnia 56,7 mln razy. Angielski artysta pobił poprzednie dokonanie w sposób miażdżący (The Weeknd – „Starboy”, 29 mln streanów / dzień)! Ed Sheeran nie tylko pobija rekordy innych artystów, lecz również własne. Singlowa piosenka „Shape Of You” została odtworzona w streamingu w serwisie Spotify 10,12 mln razy w ciągu 24 godzin. Poprzednie osiągnięcie wynosiło „tylko” 7,94 mln. Wszystkie piosenki z edycji deluxe trzeciej płyty Eda Sheerana znalazły się w Spotify Global Top 50! Kompozycje Anglika są w tej chwili w Spotify najczęściej odtwarzane na świecie (45,5 mln miesięcznie). Materiał dzieli i rządzi także w zestawieniu aplikacji Shazam UK oraz w Google Play. Tylko 3 marca, czyli pierwszego dnia premiery, płyta „÷ (Divide)” w samej Wielkiej Brytanii rozeszła się w ponad 232 tys. egzemplarzy. Szacunkowe dane z USA wskazują, że po drugiej stronie Atlantyku najbardziej oczekiwaną popową płytę 2017 roku kupiło między 350 a 425 tys. fanów!

Trzecia płyta Eda Sheerana świetnie radzi sobie również w streamingu w Polsce. Album w wersji deluxe w całości znalazł się w Top50 Spotify oraz w Top30 Apple Music w Polsce. Aż 12 z 16 utworów z poszerzonej edycji trafiło do Top200 iTunes! A to dopiero początek szaleństwa na punkcie płyty. Przypomnijmy, że trzecie dzieło angielskiego artysty zostało wyprodukowane przez niego samego i Benny’ego Blanco (Rihanna, The Weeknd). Anglik skorzystał także z talentów producenckich Johnny’ego McDaida, Mike’a Elizondo i Steve’a Maca. Nagrania odbyły się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu „RMS Queen Mary 2”. Anglik jest też autorem okładki albumu. Sam ją wymyślił, a następnie namalował.

– „÷” zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i wierzę, że to moje najlepsze dotychczasowe dzieło. Bardzo chciałem powrócić, a teraz jestem ogromnie podekscytowany perspektywą 3 marca – mówił Ed.

W tekstach Ed oddał w nich to, co dzieje się współcześnie na świecie oraz swoje prywatne emocje i doświadczenia. Sporo inspiracji dały mu podróże (Australia, Japonia, Islandia), które odbył w 2016 roku, związki z kobietami, jak i zdarzenia, które dotknęły jego rodzinę. Piosenka „Castle On The Hill”, napisana przez Eda i Benny’ego Blanco, opowiada o dorastaniu we Framlingham w hrabstwie Suffolk. Muzycznie mamy mieszankę starannie zaaranżowanych, chwytających za serce ballad, trochę hiphopowych beatów, wyszukanego popu, powstałego z połączenia różnych elementów. Nie zabraknie oczywiście uwielbianej przed Eda akustycznej gitary.

Płyta „÷” jest dostępna w wersji standardowej, obejmującej 12 piosenek, a także w edycji deluxe, bogatszej o cztery kompozycje.

https://web.facebook.com/EdSheeranMusic
https://web.facebook.com/WarnerMusicPL

, ,