Birdy_Beautiful_Lies_S

Birdy wynagradza fanom cierpliwość.

Nowa muzyka

11 Mar 2016  

Premiera albumu „Beautiful Lies” już 25 marca!Birdy

25 marca ukaże się trzecia płyty Birdy – „Beautiful Lies”. Jedna z najbardziej utalentowanych brytyjskich piosenkarek popowych dla podsycenia apetytu fanów na jej nową muzykę, ujawniła tytułową piosenkę z albumu. Utwór zaprezentowała w nieco innej wersji. Utwór „Beautiful Lies” niespełna 20-letnia Jasmine Lucilla Elizabeth Jennifer van den Bogaerde, jak naprawdę nazywa się Birdy, wykonała na żywo, w wersji akustycznej, tylko z akompaniamentem fortepianu, a następnie zamieściła klip z tego wykonania w sieci.

Piosenkę napisała Birdy do spółki z Samem Romansem (m.in. Kwabs). W nadanie brzmienia płycie zaangażowani byli: słynny producent Steve Mac (m.in. James Blunt, Shakira, One Direction, Jess Glynne). Jim Abbiss (Arctic Monkeys, Adele) i Craig Silvey (Arcade Fire, Florence And The Machine).

– W ten sposób pokazuję, że dorastam – mówi o płycie Birdy. – Wiele nauczyłam się w minionych kilku latach, sporo doświadczyłam – dobrego i złego. Stąd czerpałam inspiracje. Tym razem byłam pewniejsza siebie, wiedziałam, w którą stronę się kierować, zarówno jeśli chodzi o komponowanie, produkcję i oprawę graficzną. Wiele piosenek traktuje o znajdowaniu światła w mroku, o pokonywaniu chwil, w których czujemy się kompletnie zagubieni.

Przypomnijmy, że dwie studyjne płyty Birdy okazały się wielkimi sukcesami. Wielokrotnie pokryły się złotem i platyną. Angielka była nominowana do Grammy za nagrany z Mumford And Sons utwór „Learn Me Right”, uzyskała także nominację do BRIT Awards dla najlepszej debiutantki. Na koncie ma dwie nagrody Echo, niemieckie odpowiedniki Grammy.

https://www.facebook.com/BirdyMusicbirdy
http://officialbirdy.com