H3__E

Boiler Room Warszawa 13.11 – Podsumowanie

Design, Nowa muzyka

25 Lis 2014  

Boiler Room, to niezwykle wydarzenie dla każdego fana elektrycznego grania. Gdzie tylko pojawia się ta impreza, niesie ze sobą spustoszenie i dobrą zabawę. Podobnie było i tym razem, pomimo, iż zrezygnowano ze standardowego ustawienia kamery. Mała zmiana nie przeszkodziła w odbieraniu zjawisk muzycznych. Podczas edycji, która miała miejsce w Warszawskiej Szkole Filmowej, sponsorem imprezy był Ballantine’s, stąd sama nazwa imprezy Boiler Room & Ballantine’s – Stay True Poland.

LEGOWELT (DJ SET)

Legowelt, czyli Danny Wolfers to wymykający się wszelkim schematom producent, którego nieszablonowe podejście, bezkompromisowość wobec trendów i zamiłowanie do hardware’u – zarówno klasycznych syntezatorów, jak i nowych, oraz tych nie do końca posłusznych sprzętów, pozwoliły mu wypracować jedyny w swoim rodzaju styl. Jego muzyka to przekrój gatunków – od naturalnego techno, przez surowe electro, głęboką elektronikę po rzeczy, trudne do sklasyfikowania.

WŁADYSŁAW KOMENDAREK

Władysław Komendarek jako instrumentalista i kompozytor wypracował własny styl, który wymyka się klasyfikacji. Muzyka Komendarka jest fuzją elektroniki, muzyki klasycznej, jazzowej, etnicznej oraz eksperymentalnej, a nawet hardrockowej. Zaczynał karierę w latach 70′ z Grupą Dominika, następnie występował i nagrywał z Exodusem, by od połowy lat 80′ z sukcesem rozpocząć karierę solową.

REBEKA

Rebeka to połączenie dwóch zupełnie różnych, silnych osobowści. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny chłodne synth’y i pulsujące basy zamieniają w swoich utworach w pochłaniające słuchacza emocjonalne historie, co doskonale słychać na debiutanckim albumie ‘Hellada’.

TEIELTE

Teielte- producent, którego brzmienie jest wypadkową pierwotnej fascynacji hip-hopem i współczesną elektroniką. Jego muzyka charakteryzuje się wielowarstwową strukturą pełną mrocznych elementów w oprawie połamanych bitów.

MACIEK SIENKIEWICZ

Maciek Sienkiewicz jest obecny na scenie od ponad 20 lat jako DJ i producent. Zaczynał karierę we wczesnych latach 90’, kiedy grał hip-hop i rock w Warszawskich klubach. Jako muzyk grał improwizowany noise, uczestnicząc w eksperymentalnych projektach artystycznych.

PIOTR BEJNAR

Producent i DJ. Jako live performer eksperymentuje z różnymi i technikami grania na żywo prezentując spektrum ciekawych brzmień. Piotr nie ulega modzie, przyzwyczajeniu czy uprzedzeniu w muzyce. Potrafi stworzyć esencję z rożnych stylów elektroniki.

DJ MO

DJ Mo, aka Motyl, czyli Marcin Karpiński na scenie klubowej funkcjonuje od połowy lat 90. W swych setach lubi łączyć najróżniejsze gatunki – jednak podstawowymi niezmiennie pozostają techno z Detroit, house z Chicago, electro i ghetto house./ info by boilerroom.tv