2mf024_DigitalDistroArtwork

Co kryje się za „Giorgio Fazer”?

Nowa muzyka

27 Wrz 2017   ,

Amient w polskim wykonaniu. 2mf024_DigitalDistroArtwork

Wytwórnia Too Many Fireworks z radością ogłasza, że nawiązała współpracę z polskim ambientowym duetem  Giorgio Fazer. Projekt Mirona Grzegorkiewicza (JAAA!, Daktari, HOW HOW) i  Mateusza Franczaka (Daktari, HOW HOW) opublikował właśnie nowy singiel „Pieśń o początku świata” (2mf024). Jest on dostępny w postaci cyfrowej do pobrania  oraz do odsłuchu w serwisach streamingowych.

Utwór „Pieśń o początku świata” jest kolejną poetycką-dźwiękową opowieścią stworzoną przez Giorgio Fazer. To kolejna z serii kompozycji na dwie gitary, elektronikę i głosy, stanowiących zawartość debiutanckiego albumu „Gorzki to chleb jest polskość”, który ukaże się w Too Many Fireworks pod koniec roku. Wszystkie utwory nawiązują do twórczości wybranych polskich poetów.

Liryczność, wrażeniowość, mnogość interpretacji – to tylko kilka cech muzyki Giorgio Fazer, które zbliżają twórczość duetu do poezji. Najważniejszym łącznikiem jest jednak budowanie nastroju, kontemplacja oraz zadawanie pytań, na które nie ma prostych odpowiedzi – kim jesteśmy? po co żyjemy? czym jest polskość? gorzkie czy słodkie?

„Muzyka oparta na leniwej gitarze, ambientowych przestrzeniach i zmodyfikowanych wokalizach prezentuje się znakomicie – Giorgio Fazer objawia się jako wspaniałe lekarstwo i miód na serce słuchającego”- Brand New Anthem (PL)

Mateusz Franczak (Fazer) – multiinstrumentalista, wokalista, improwizator. Współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Hugo Race, Piotr Kurek, Maciej Cieślak, Patryk Zakrocki, Paweł Szamburski i Resina. Po wydaniu debiutanckiego albumu, Mateusz wystąpił w ramach cyklu koncertów Lado ABC „Lado na Wsi” oraz na festiwalu „Zandari Festa” w Korei Południowej, gdzie zyskał wysokie uznanie wśród publiczności i krytyków.

Miron Grzegorkiewicz (Giorgio) – muzyk, wokalista i improvisator, znany z JAAA! oraz swojego projektu M8N, w ramach którego opublikował do tej pory w ciągu 5 miesięcy 5 utworów, prowadzących do stworzenia rozciągniętego w czasie 8-utworowego albumu koncepcyjnego. JAAA! pracują obecnie nad kontynuacją debiutanckiego albumu „Remik”.

Razem stanowią Giorgio Fazer.

www.toomanyfireworks.co.uk
facebook.com/GiogrioFazerMusic

,