cover

Coals – Tamagotchi

Nowa muzyka

16 Paź 2017   , ,

Debiut?

Tamagotchi LP to długooczekiwany debiutancki album zespołu Coals. Bardzo  współczesny, choć na wskroś przesiąknięty nostalgią.

Inspiracje folkiem  i klipami z MTV, łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami  hip-hopu. Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza  Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałego rapowania. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie. Coals to jeden z najregularniej występujących zagranicą polskich zespołów. Na koncie mają występy m.in. na europejskich festiwalach jak Iceland Airwaves, Positivus, Metronome Prague. Dwukrotnie nagrali sesje dla legendarnej rozgłości z Seattle – KEXP.

Coals to młody duet ze Śląska, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival, podczas którego Kasia i Łukasz m.in. otwierali pierwszą w Polsce videosesję dla legendarnej stacji KEXP. W ostatnich miesiącach zespół regularnie występuje na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana). W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel.

Tracklista:
1             Going To A Rave Alone
2             Rave03′
3             Witch Club
4             Hoodie Blake
5             VHS Nightmare
6             S.I.T.C.
7             90’s Babies
8             East Streets
9             Hauntology
10           Damaged Film Reel
11           MTV
12           Tamagotchi
13           Dino – Deano
14           Lato2002

https://www.facebook.com/CoalsMusic

, ,