Dancing Like Madonna

Nowa muzyka

19 Kwi 2015   Video

„Dancing like Madonna”- premiera teledysku PlugPlay. Od piątku 10 kwietnia br. można obejrzeć najnowszy klip lubelskiego zespołu PlugPlay. Premiera odbędzie się na kanale Vevo. Teledysk promuje ostatni singiel „Dancing Like Madonna” zwiastujący wydanie drugiego albumu zespołu, który ukaże się na przełomie kwietnia i maja br. Wydany 20 lutego br. singiel „Dancing like Madonna” to bogato aranżowany utwór, będący logiczną kontynuacją stylistyki poprzedniego wydawnictwa (Reisefieber EP). Bazuje na chwytliwym patencie męsko-damskich wokali wyśpiewywanych wraz z charakterystycznym energicznym motywem basów i syntezatorów oraz rytmicznym refrenem.

PlugPlay to zespół znany z łączenia melodii, które kojarzą się z lepszą stroną lat osiemdziesiątych, ze współczesnymi tanecznymi rytmami. Znakiem rozpoznawczym PlugPlay jest szeroko pojmowane elektryczne i elektroniczne brzmienie oraz intrygujące a także przeciwstawiające się stereotypom instrumentarium. Męsko-damskie wokale oraz stylistyczne skoki w bok sprawiają, że ich styl jest nie do podrobienia. W 2012 r. grupa wydała debiutancki album „Why So Close?”, który został bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy muzycznych w kraju jak i za granicą. Zespół wystąpił na najważniejszych festiwalach w Polsce: Opener Festival, OFF Festival czy Festiwal w Jarocinie, gdzie zdobyli wyróżnienie. Zespół odwiedził m.in. Niemcy (Berlin) oraz został zaproszony do Paryża, na EuroMusic Contest 2014. PlugPlay zdążyli zaskarbić sobie uznanie blogosfery oraz zainteresowanie dziennikarzy muzycznych.

Wydana w 2013 r. Reisefieber EP uznana została m. in. przez blog „We are from Poland” EPKĄ ROKU. Koncerty grupy, organizowane zarówno w Polsce, jak i te zagraniczne, to konkretna porcja witalnego grania, kompozycji przemyślanych i wykonywanych z pełnym scenicznym zaangażowaniem. Charyzmatyczni członkowie zespołu zjednują sobie coraz to liczniejsze grono fanów zafascynowanych ich talentem. Zespól tworzą: Kuba Majsiej (wokal, gitara, syntezatory), Wojciech Papierz (bas), Wojciech Bernatowicz (syntezatory), Maciej Stachyra (perkusja), Luiza Orpik (wokal, gitara). „Dancing like Madonna” Music and lyrics: Kuba Majsiej Recorded in Gmik Studio Lublin Produced, mixed, mastered by Maciej Stachyra, Kuba Majsiej Congas: Michał Skubaniec