Tapety_Dawid Podsiad+éo_5

Dawid Podsiadło – Tapety

Nowa muzyka

19 Gru 2016   , , ,

Premiera klipu do utworu „Tapety” Dawida Podsiadło.

Dawid Podsiadło prezentuje nowy klip do utworu „Tapety” – singla z reedycji płyty “Annoyance And Disappointment”. Utwór “Tapety” powstał jeszcze w trakcie prac nad płytą w 2015 roku, ale ostatecznie nie znalazł się na krążku. Dawid sięgnął po niego ponownie, przy okazji prac nad reedycją “Annoyance And Disappointment”.  Po wprowadzeniu zasadniczych zmian, w tym przebudowaniu kompozycji, trafił on na wznowioną wersję płyty jako jeden z premierowych utworów.

„To piosenka, która mówi o tym, co wewnątrz wielu małych światów – rodzin – się dzieje. Jakieś niewyjaśnione sytuacje, kłótnie, tajemnice, miłość i złość w podobnym stężeniu. Tapety są tutaj w pewnym sensie niemym obserwatorem tych wydarzeń. Ale wszystko ma swój szczęśliwy koniec. Każdy z nas znajduje w końcu sposób, by z pomocą kogoś, lub też samodzielnie, wstać i iść dalej” – wyjaśnia Dawid. – “Dla mnie to utwór przede wszystkim o sile kobiety. O sile matki. O jej niekończącej się cierpliwości i nieugiętej odwadze. A oprócz tego to kolejny utwór o miłości, oczywiście” – dodaje.

W nowym klipie Dawid postanowił odejść od linearnej fabuły, która charakteryzowała jego tegoroczne klipy. Do współpracy zaprosił Piotra Onopę i Martę Frączek. “Tekst piosenki zaprowadził nas do skojarzenia z wnętrzem, które zbudowane jest w całości z różnego rodzaju tkanin, faktur i wzorów.” – wyjaśniają autorzy – “Tkaniny, ich wzory, sploty, są̨ tym, co towarzyszy nam na co dzień́, co wchłania atmosferę̨, w której żyjemy. Materiały, które nas otaczają̨ i które nosimy są̨ jak kanwa, jak płótno, na którym zawsze zostają̨ ślady naszego zżycia: plamy, naderwania, pęknięcia, rozprucia, zabrudzenia, które pozwalają̨ się̨ domyślić́, że nie wszystko jest idealne, nie zawsze jest wzorowo. Tkaniny pomagają̨ nam też stać́ się̨ niewidzialnymi, pomagają̨ nam udawać́ kogoś́, kim nie jesteśmy. Przebieramy się w inne życia, w normy, w sytuacje, w społeczny status.”

Finalnie artyści stworzyli plastyczny i zachwycający wizualnie klip. red bull

, , ,