Jazz 2016 wyniki

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet podsumowują rok 2016.

Nowa muzyka

12 Sty 2017   , , , ,

Jazz z Podkarpacia!

Jazzowo rapowy zespół Eskaubei i Tomek Nowak Quartet podsumowują miniony rok prezentując utwór „EiTNQ Travel” z wydanej w listopadzie drugiej płyty „Tego Chciałem”. Utwór zilustrowany jest zbiorem zdjęć z kilku spośród 30 koncertów, które zespół zagrał w 2016 roku. W utworze pojawiają się Mr Krime i Mateusz Śliwa.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet – EiTNQ Travel ft. Mr Krime, Mateusz Śliwa.

Publikacja utworu jest formą podziękowania dla słuchaczy. Zespół po raz drugi z rzędu głosami czytelników Jazzpress i słuchaczy RadioJAZZ.FM podwójnie zwyciężył w plebiscycie JAZZ 2016 w kategoriach: „Polska jazzowa płyta roku” i „Polski jazzowy wykonawca roku”.

„Ogromnie cieszymy się ze wsparcia na jakie możemy liczyć ze strony naszych słuchaczy. Zwycięstwa w rankingach, choć bardzo satysfakcjonujące, są tylko środkiem do celu, jakim jest docieranie z muzyką do jak największego grona świadomych odbiorców”. – podkreślają członkowie Eskaubei i Tomek Nowak Quartet.

Płyta „Tego Chciałem” znalazła się również w czołówce podsumowań kilku innych redakcji i dziennikarzy.

Odsłuch całej płyty: http://bandcamp.for-tune.pl/album/tego-chcia-em

„Tego Chciałem” to kontynuacja drogi, jaką zespół obrał na debiutanckim krążku „Będzie Dobrze”, przyjętym niezwykle ciepło zarówno przez środowisko jazzowe jak i hip hopowe.

To rozwinięcie formuły akustycznego grania i wzbogacenie jej o nowe elementy. Na płycie obok kontrabasu pojawia się gitara basowa. Nie ma fortepianu, są za do fender rhodes, wurlitzer oraz organy hammonda, a także smaczki w postaci brzmień syntezatorowych czy przetworzonego brzmienia trąbki. Zachowana została jednak energia nagrywania „na setkę” (łącznie z partiami rapu) i duża swoboda improwizacji. Muzycy czerpią z całej palety inspiracji tzw. Black American Music zachowując przy tym swój indywidualny język muzyczny.

Zespół tworzą: Tomasz Nowak, Kuba Płużek, Filip Mozul, Alan Wykpisz i Eskaubei.

https://www.facebook.com/nowakskubTego Chcia+éem cover
http://eskaubeiitomeknowakquartet.weebly.com

, , , ,