formalina 2

Formalina

Nowa muzyka

8 Cze 2015  

Chemia w muzyce.
formalina 2

Aldehyd mrówkowy jest jednym z najsilniejszych środków odkażających. Uważa się, ze nie istnieje oporność bakterii na formaldehyd. Formalina wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, pierwotniakobójcze, ściągające, przeciwpotowe, odwaniające i odwadniające. Powoduje denaturacje białek enzymatycznych i strukturalnych. Ponadto odznacza się właściwością mikeratolitycznymi i drażniącymi. Odznacza się także właściwościami zabójczymi w stosunku do niektórych wirusów. Podana wewnątrz ustrojowo jest trucizna protoplazmatyczna. Podawana osłuchowo ma właściwości łagodzące bądź drażniące.

FORMALINA zespół powstały z inicjatywy Maliny Barwik, w środowisku Poznańskich artystów znanej jako Malina z Malingardu.
Malina Barwik – głos
Michał Bartz – organy
Jarek Szczecinski – perkusja
Piotr Rzepka – bass
Maciej Frycz – realizacja dźwięku
Maciej Sierpien – wizualizacje, światło

Malina Barwik to artystka doświadczona również jako animator sztuki, kolejny raz poczuła jak wyrazić siebie i zaprosić widza do wspólnej „podroży” … Tym razem wie, ze najlepszym dla niej środkiem wyrazu jest muzyka, a gdy nadszedł czas by wyzwolić dźwięki zaprasza do współpracy muzyków, którzy wiedza jak i potrafią jej w tym pomóc.

Niebanalne i zobowiązujące teksty autorstwa Maliny Przeslugi, Huberta Winczyka i Macieja Sułkowskiego intrygujące wizualizacje Macieja Sierpnia, oryginalny skład i dobór instrumentów w połączeniu z ekspresja i głosem Maliny to już nie tylko koncert! Malina nie tylko lideruje wspaniałej grupie uzdolnionych artystów, ale tworzy z nimi muzyczne przedstawienie, które staje się niezapomnianym wydarzeniem dla każdego, kto bierze w nim udział. Formalina to mieszanka undergroundu, rocka oraz jak sami określają brudnego brzmienia. Obecnie zespół promuje swój pierwszy autorski materiał poprzez najbardziej docierające do odbiorców medium jakim jest internet.

Praca nad rejestracja materiału trwała w Studio C2 , pracował nad nim Maciej Frycz, autorytet w dziedzinie realizacji dźwięku dla wielu artystów. Obecnie tak zaangażowany w działalność zespołu, ze stał się jego integralna częścią. Pierwsze koncerty odbyły się w Poznaniu najpierw w Republice Sztuki Tłusta Langusta, a drugi co jest również doskonała rekomendacja dla zespołu w kultowym Teatrze Ósmego Dnia. Zespół w wymagającym i krytycznym środowisku artystycznym Poznania został wspaniale przyjęty i zyskał pozytywne recenzje oraz spore grono fanów. Nasza przygoda, ze słowem, dźwiękiem, światłem i obrazem trwa dalej i nabiera zaskakującego nas tempa …

http://formalina.bandcamp.com/album/formalina
https://www.facebook.com/zespolformalina