Gimme-Danger-3

Gimme Danger / Jarmusch

Film, Nowa muzyka

17 Sty 2017   , ,

Muzyka do „Gimme Danger”, filmu Jima Jarmuscha o grupie The Stooges, zapowiada się na jeden z najbardziej klasycznych soundtracków 2017 roku!

To był jeden z najbardziej wyczekiwanych dokumentów muzycznych 2016 roku i oczekiwań film „Gimme Danger” w reżyserii Jima Jarmuscha o grupie The Stooges, z pewnością nie zawiódł. Już 24 lutego 2017 roku ukaże się na płytach CD ścieżka dźwiękowa do produkcji. Sam Jim Jarmusch woli, aby film „Gimme Danger” określać jako filmowy esej, nie zaś film dokumentalny.  – To jakby mój list miłosny do prawdopodobnie największego zespołu w historii rock and rolla – mówi reżyser.

Obraz był pokazywany na prestiżowych festiwalach filmowych, między innymi w Nowym Jorku i Cannes, a także w kinach, do których przyciągnął mnóstwo fanów. Od 31 stycznia 2017 roku będzie dostępny na platformach typu video-on-demand. Parę tygodni wcześniej do sprzedaży trafi soundtrack do „Gimme Danger” pod dość oczywistym tytułem „Gimme Danger: Music From The Motion Picture”. Najpierw w wersji cyfrowej, 24 lutego na kompakcie, a 7 kwietnia na płycie winylowej. Na tym ostatnim nośniku muzyki będzie nieco mniej, lecz będzie zawarta na nim inna wersja „Lost In The Future”. Będzie to jej debiut na winylu.

Wersje CD i digital to wybór kompozycji z albumów „The Stooges”, „Fun House” oraz „Raw Power”. Utwory na soundtrack wybierali wspólnie Jim Jarmusch i Iggy Pop, którzy oprócz wersji studyjnych, wybrali także kilka odrzutów z sesji nagraniowych (m.in. „I Got A Right”, „I’m Sick Of You”, „Asthma Attack”). Na wydawnictwie znajdziemy też inną legendę, MC5 i ich klasyk „Ramblin’ Rose” z kultowej płyty „Kick Out The Jams”, jak i wcześniejsze zespoły Iggy’ego, The Iguanas („Again And Again”) oraz Prime Movers Blues Band („I’m A Man”).

Tracklista CD/Digital Track Listing:gimme-danger-poster

 1. „Gimme Danger (Bowie Mix)” – Iggy & The Stooges
 2. „No Fun” – The Stooges
 3. „I Wanna Be Your Dog” – The Stooges
 4. „1969” – The Stooges
 5. „Little Doll” – The Stooges
 6. „Down On The Street” – The Stooges
 7. „Loose” – The Stooges
 8. „I Got A Right” – Iggy & The Stooges (Outtake)
 9. „I’m Sick Of You” – Iggy & The Stooges (Outtake)
 10. „Ramblin’ Rose” – MC5
 11. „Again And Again” – The Iguanas
 12. „I’m A Man” – Prime Movers Blues Band
 13. „Lost In The Future” – The Stooges (Outtake)
 14. „Asthma Attack” – The Stooges (Outtake)

Tracklista LP:

Strona 1

 1. „Gimme Danger (Bowie Mix)” – Iggy & The Stooges
 2. „I Wanna Be Your Dog” – The Stooges
 3. „Loose” – The Stooges
 4. „No Fun” – The Stooges
 5. „Asthma Attack” – The Stooges

Strona 2

 1. „I Got A Right” – Iggy & The Stooges
 2. „Down On The Street” – The Stooges
 3. „Lost In The Future” – The Stooges
 4. „I’m Sick Of You” – Iggy & The Stooges
 5. „1969” – The Stooges

https://www.facebook.com/WarnerMusicPL

, ,