Heart & Soul nakręcili teledysk w Lizbonie

Nowa muzyka

5 Kwi 2016   , Video

Blask słonecznej Portugalii.1

Muzycy – Łukasz Lach, Bodek Pezda, Sławomir Lenart – rozpoczęli zdjęcia do teledysku promującego singlowy utwór „Lisbon” z najnowszej płyty „Missing Link” grupy Heart & Soul. Teledysk powstaje dzięki współpracy z Turismo de Portugal i Turismo de Lisboa.

Singlowy utwór, z zapowiadanej na kwiecień 2016 roku płyty Heart & Soul, nosi tytuł „Lisbon”. Tekst piosenki inspirowany jest emocjonalną pieśnią fado,charakterystyczną dla Portugalii, która tradycyjnie opowiada o tęsknocie za utraconą miłością, bólu rozstania i przeznaczeniu. Natomiast muzyka powstała z międzypokoleniowego zderzenia fascynacji doświadczonych producentów i młodych wokalistów stanowiących trzon H&S. Ilustracja wizualna, w reżyserii Mariusza Paleja, powstanie w stolicy Portugalii na przełomie marca i kwietnia 2016 r.
– Lizbona to miasto o niepowtarzalnej atmosferze. Urzeka uliczkami i dźwiękami Alfamy, imponuje śladami historii, a jednocześnie tętni życiem na Rua Augusta i zaskakuje nowoczesnością w Parque das Nações. Piosenka „Lisbon” odzwierciedla tę różnorodność, oddając jednocześnie hołd fado, dlatego postanowiliśmy wesprzeć zespół Heart & Soul w realizacji ich wizji artystycznej dotyczącej teledysku” – powiedziała Ewa Waligórska, przedstawicielka Turismo de Portugal w Polsce. Autorem scenariusza i reżyserem klipu jest Mariusz Palej, który w swoim dorobku ma szereg realizacji filmowych i teledyskowych. Zdjęcia z udziałem wykonawców rozpoczęły się 29 marca i potrwały do 2 kwietnia 2016 r.

Utwór „Lisbon” (muzyka: Bodek Pezda, Sławomir Leniart, Łukasz Lach, słowa: Łukasz Lach)

Heart & Soul facebookwarnermusicpoland
Warner Music Poland facebook

,