HDYA

How Dare You Alexis – What Went Wrong

Nowa muzyka

10 maja 2016   , , ,

O dzięki Ci, Alexis!HDYA What Went Wrong EP OKŁADKA

I znów ten Poznań. Zapomniany na długo przez resztę Polski, powoli wyrasta na miejsce narodzin najciekawszych muzycznych eksperymentów ostatnich miesięcy. I tym razem, nic tu nie idzie źle.

How Dare You Alexis to projekt tworzony przez czwórkę znajomych, którym nie można odmówić ani dobrego muzycznego smaku ,ani odwagi w poszukiwaniu nowych, niestandardowych ścieżek. Niech nie zmyli Was jednak wyjątkowa świeżość tego projektu – Panowie mają za sobą już lata bogatej przeszłości muzycznej, której znamienitym pokłosiem staje się Epka „What Went Wrong”.

Uspokajam zawczasu – nic nie poszło tu źle. Już pierwsza styczność z wydaniem zachwyca. Pomijając obłędną graficznie okładkę stworzoną przez artystkę Kingę Ofert, Epkę otwiera intro skutecznie podsycające ciekawość wiązaną z kolejnymi brzmieniami. What Went Wrong? Już od pierwszych rytmów wiemy, że zupełnie nic. W tej surowej, pełnej przestrzeni i intrygującej ścieżce możemy odnaleźć czynniki wspólne dla doznań znanym niektórym z twórczości James Place, które… kończą się już po pierwszych 48 sekundach.

Zaprezentowana wcześniej industrialna przestrzeń dynamicznie zmienia się w pełną instrumentalnych uniesień i dobrych sampli, charakterystycznych dla takich zespołów jak Herkules and Love Affair, How To Dress Well czy chociażby rodzimy KAMP!. Cała kompozycja uzupełniana zostaje konsekwentnie przez przebijające się do przodu brzmienie gitary. Z każdym kolejnym kawałkiem słychać wieloletnie obycie z muzyką oraz… szeroko pojęty research. Można odnieść wrażenie, że gdybyśmy każdy z proponowanych przez chłopaków kawałków rozłożyli na czynniki pierwsze to oprócz wymienionych już wcześniej Herkules and Love Affair, How To Dress Well, KAMP! Znaleźlibyśmy również inspiracje takimi zespołami jak Gus Gus, RYSY, Justice czy Daft Punk. Panowie z How Dare You Alexis wyciągnęli z ich twórczości najlepsze składniki tworząc przy tym ciekawy i przede wszystkim spójny krążek, którego aż żal nie przesłuchać przynajmniej parokrotnie.

Cokolwiek zrobiła im Alexis, mam wielką nadzieję, że chłopaki w tym wypadku nie należą do stałych w uczuciach, a ich weekendowe nowe miłości wkrótce staną się równie silnym bodźcem do tworzenia nowych kompozycji. Jeśli teraz może pójść już tylko lepiej to jestem przekonana, że już wkrótce ponownie o nich usłyszymy.

Karolina Pasek

https://www.facebook.com/HDYA.bandHDYA What Went Wrong EP TAG
https://soundcloud.com/hdya
http://hdya.bandcamp.com/album/what-went-wrong

, , ,