Huta Plastiku

Nowa muzyka

3 Lis 2015   , , Video

Czas na recykling. HUTA PLASTIKU_foto_1

Wsłuchując się w muzykę, możemy nie jedno odkryć. Smak dzieciństwa, echa dni minionych, pragnienia, marzenia czy zwątpienia. „Huta Plastiku”, to zespól, który swą muzyką przenosi nas kilka lat wstecz. W sierpniu b.r. zespół wydał mini album, który zawiera 6 utworów. Stanowią one mieszankę rockowego brzmienia, z młodym garażowym zacięciem.  Muzycznie można porównywać ich grę do stylistyki lat osiemdziesiątych/dziewięćdziesiątych. Słyszymy brzmienie The Cure czy też Hey z płyty „Fire”.

Utwory, które znalazły się na mini albumie dostarczają nostalgii i przypominają dojrzałą scenę rocka, która w obecnych czasach jakby odeszła do lamusa. Pierwszy utwór „Haj” , stanowi dawkę klasyki. Wszystko jest w nim odpowiednio wyważone i pozbawione niepotrzebnych dodatków. „Gdzie jest czas” , jest niczym muzyczny dawca energii. Utwór świetnie trzyma tępo i potęguje emocję. „Spokój” , to jak sama nazwa wskazuje, moment wytchnienia na mini albumie i możliwość wsłuchania się w tekst. „MCdziad” , to chyba najlepszy numer na mini albumie. Stanowi on połączenie temperamentu zespołu i świetnego brzmienia, co zapewne podczas koncertów powoduje szybsze bicie serca. „Made in China” , to dopełnienie wcześniejszego utworu. Czuć animusz, który stanowi o sile zespołu. I na koniec gra słów, ostatni numer na płycie „Pierwszy” . Utwór składa się na połączenie mroku z melancholią.

Wystarczy przesłuchać choćby jeden utwór, by zdać sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia, może i z nowym zespołem, ale z doświadczonymi muzykami. Warstwa tekstowa jak i muzyczna tworzą spójna całość. Widać pomysł na siebie i na muzykę. Nie pozostaje nic innego jak czekać na pełne wydawnictwo.

Skład zespołu :
Jurek Mazur – perkusja
Artur Segień – gitara, sample
Przemek Zawol – bas, wokal

soundcloudHUTA PLASTIKU_foto_2_ep_cover
facebook

Szpak

, ,