Ok+éadkaKARABIN

‘KARABIN’ Marii Peszek już w sklepach

Nowa muzyka

26 Lut 2016   , ,

NIE BÓJ SIĘ!20160108_ZUZA_WARNER_PESZEK_1120_MINI

Dzisiaj ma miejsce premiera nowej płyty Marii Peszek zatytułowanej KARABIN. Nowy krążek to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy.

Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem. Płyta jest kolejnym projektem współtworzonym przez Marię z Michałem FOXEM Królem

„Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna a świat bezwzględny żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa” – mówi o nowym materiale artystka.

Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo jest utwór POLSKA A B C i D

Album przez internet zamówić można pod adresem:
http://www.empik.com/karabin-peszek-maria,p1120108315,muzyka-p.
KARABIN w iTuneswarnermusicpoland
Maria Peszek na facebook
Warner Music Poland na facebook

, ,