Kolejny koncert dla 30 osób!

Design, Nowa muzyka

10 maja 2015   Video

Romek Puchowski zagra w Łodzi w House Gigs Pogonka! 

Czołowy polski bluesman – Romek Puchowski – wystąpi w Łodzi – w mieszkaniu, dla 30 osób. Będzie to wyjątkowy koncert w ramach cyklu Pogonka – House Gigs. Odbędzie się w czwartek, 28 maja, o godz. 20.

 

Romek Puchowski

To muzyk awangardowy i bluesowy. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek polskich i międzynarodowych składów oraz projektów muzycznych, wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów, profesor warsztatów gitarowych. Gra na gitarze Dobro, na gitarze akustycznej i basie. Miłośnik techniki slide. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i awangardę. Romek Puchowski ma na koncie występy na wielu scenach Europy, w tym na najważniejszych festiwalach i imprezach bluesowych.

Współpracuje z czołówką bluesowych muzyków europejskich i nie tylko, m.in. z Keithem Dunnem, Nickiem Katzmanem i Sugarem Blue, znanym ze współpracy z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Puchowski latami studiował korzennego bluesa, grę Roberta Johnsona, Blind Willie Johnsona czy Missisipi Johna Hurta. Z drugiej strony cały czas inspiruje go muzyka alternatywna, autorska, współczesny minimalizm artystów takich, jak: Beck, Violent Femmes, Sonic Youth, The Residents czy Philp Glass.

Puchowski współtworzy duety, tria, funkcjonuje w rozmaitych formacjach, jednak równie dobrze czuje się koncertując solo. Prezentuje wtedy dynamiczne, żywiołowe show, oparte o muzykę z Delty Missisipi i autorskie piosenki. Dobra energia, poczucie humoru, bliski kontakt z publicznością, wspólne śpiewanie i … tańce!

 

House Gigs Pogonka

To cykl koncertów w łódzkim mieszkaniu przy ul. Pogonowskiego 45. Akcja rozpoczęła się w lutym 2014 roku. Od tamtego czasu raz w miesiącu organizowany jest koncert. W malutkim mieszkaniu grali wcześniej m. in. Peter J. Birch (Polska), Oly (Polska), Marcelina (Polska), J (Czechy), Hey!Rabbit (USA), Brett Perkins (USA), Teddy Jr (Holandia), Jordan O Keefe (Irlandia Północna), Sonia Pisze Piosenki (Polska), Sasha Boole (Ukraina), Young Stadium Club (Polska), Budyń (Polska) i ET Tumason (Islandia).

 

Kilka zasad akcji House Gig „Pogonka”:

  1. Limit osób na koncercie – 30 (po trzydziestej osobie – o ile tyle będzie – przestajemy wpuszczać).
  2. „Wejściówka” na koncert kosztuje „co łaska” – w trakcie koncertu „puszczony” będzie kapelusz – wrzucisz, ile będziesz chciał(a). Sugerowana kwota – 10 zł (nie wypada wrzucić mniej; wypada wrzucić więcej – wszystkie pieniądze trafią go artysty, który danego dnia występuje).
  3. Koncert będzie absolutnie akustyczny, dlatego prosimy o wyciszenie wszystkich telefonów i urządzeń elektrycznych.
  4. Prosimy o nie nagrywanie koncertu.
  5. Na koncert można przynieść swój alkohol, jedzenie i inne takie (tak – mamy lodówkę)…
  6. Do mieszkania zapraszamy od godz. 20:00. Koncert rozpocznie się punktualnie o 20:30 i wtedy nie będziemy już wpuszczać publiczności.
  7. Sugerujemy zabrać ze sobą kapcie/łapcie/laćki/sandały/klapki – będzie Wam cieplej w stopy. Warto mieć też jakąś poduszkę lub koc – przyjemniej jest siedzieć na kocu niż na podłodze.
  8. Na miejscu – ul. Pogonowskiego 45 – na domofonie proszę wcisnąć numer 2 (konsultant wyjaśni co dalej).
  9. W razie jakichkolwiek problemów, proszę dzwonić: 605 926 808 – Borówka

 

Strona House Gigs Pogonka: www.facebook.com/housegigspogonka

Organizator: www.borowkamusic.pl