Svavar Knutur promo 3

Kolejny muzyk islandzki w Polsce!

Design, Nowa muzyka

18 Sty 2016   ,

Svavar Knútur, ikona muzyki islandzkiej.

Kolejny przedstawiciel wyspy gejzerów, wulkanów i wodospadów odwiedzi nasz kraj. Jeśli chcecie poznać tradycyjne pieśni tej magicznej wyspy i zobaczyć świetnego komika zarazem, zajrzyjcie na jego koncert! Na Islandii muzykę Svavara dziennikarze opisują jako „pop trolli i folk fiordów”. Sprawdźcie, co się za tym kryje! Svavar Knútur był już w Polsce. Publiczność płakała… ze śmiechu i zasłuchiwała się uważnie w jego muzyce. To komik i songwriter jednocześnie!

Artysta wykonuje autorskie utwory po angielsku i islandzku, akompaniując sobie na gitarze i ukulele. To głównie spokojne, kameralne piosenki opowiadające o bólu, nadziei i radości. Svavar nurkuje w mętne wody ludzkiej kondycji. Jeśli cenisz muzykę Nicka Drake’a, Willa Oldhama (Bonnie „Prince” Billy), Nicka Cave’a i Krisa Kristoffersona, polubisz też twórczość Svavara.

Artysta ma też „drugą twarz” – jest świetnym komikiem! Svavar znany jest z grupy Hraun, z którą utworem „Astarsaga ur fjollunum” podbił międzynarodowy konkurs BBC World Service występując dla milionów widzów i słuchaczy na całym świecie.

W dorobku Svavara są trzy solowe albumy. Płyty otrzymały entuzjastyczne recenzje w islandzkiej (ale też niemieckiej i brytyjskiej) prasie muzycznej. Były wielkim hitem na Islandii.

Jednak po wcześniejszych wizytach Islandczyka w naszym kraju wiemy jedno: o nim nie warto pisać – trzeba go zobaczyć na żywo! Występy w Polsce odbędą się w ramach europejskiego tourne!

04.02 – Poznań – Meskalina (Stary Rynek 5) – 19:00
05.02 – Lwówek – MGOK (al. E. Sczanieckiej 56) – 19:00
06.02 – Brwinów – Ośrodek Kultury OK (ul. Wilsona 2) – 20:00
07.02 – Ząbkowice Śląskie – ZOK (Rynek 24) – 19:00
08.02 – Oborniki Śląskie – Salonik 4 Muz (ul. Piłsudskiego 13) – 18:30

www.svavarknutur.comborowka
www.facebook.com/SvavarKnutur
www.facebook.com/borowkamusic

,