okladka_72dpi

Kołysze do snu.

Nowa muzyka

29 Cze 2015  

Kołysanki.
okladka_72dpi

Stare Radyjko to projekt, w którym skupiają się działania artystyczne i edukacyjne skierowane do najmłodszych. Nasza misja to traktowanie młodego odbiorcy serio. Serwowanie słów i dźwięków niebanalnych, z klasą, ale pełnych ciepła i pozytywnych emocji. Takich, które i zaciekawią i uwrażliwią młodego słuchacza.

U początków Starego Radyjka leży wydana w 2011 r. płyta „Stare radyjko gra dla dzieci”. Album zawierał zbiór autorskich piosenek dla najmłodszych i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Druga płyta to słuchowisko „Pan Leniwiec i pantofelek Kopciuszka” (2013). Tekst słuchowiska, muzyka i piosenki są naszego autorstwa, a w realizacji projektu wzięli udział aktorzy gdańskich teatrów Miniatura i Wybrzeże. Stare Radyjko prowadzi również ożywioną działalność edukacyjną. Na swoim koncie ma liczne warsztaty muzyczno-dźwiękowe, filmowe oraz interaktywne koncerty dla dzieci m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatrze na Plaży w Sopocie.

Stare radyjko kołysze do snu.
Stare Radyjko powraca z nową płytą! Tym razem wśród akustycznych brzmień gitary, klawiszy, nastrojowych wokali oraz dźwięków miasta pomaga utulić najmłodszych słuchaczy do snu. Stare Radyjko jak zawsze traktuje wszystkich odbiorców z pełną powagą. Jego piosenki wprowadzają najmłodszych w świat niebanalnych dźwięków, stroniąc od infantylizmu pobudzają wyobraźnię. Przy tym kołyszą, wpadają w ucho, zapraszają do rodzinnego słuchania i nucenia. Swoje kołysanki Radyjko układa w mieście – opowiedziane historie rozgrywają się wśród bloków, mokrych od deszczu ulic, rozmywających się świateł samochodów i zasypiających osiedli. „Stare radyjko kołysze do snu” to płyta do wieczornego wyciszenia, spokojnego zasypiania, na dobrą noc.

Lista utworów:
1. Sen I
2. Śpij maleńka, śpij
3. Już wszystko śpi słodkim snem
4. Sen II
5. Gdzieś pod lasem
6. Przemieniłaś się w sen
7. Sen III
8. Za oknem zmierzch
9. Poprzez noc wędrują sny
10. Sen IV

muzyka i słowa: Tomasz Garstkowiak
udział wzięli: Tomasz Garstkowiak, Magda Szkudlarek, Olga Garstkowiak, pies Tobik, morze w Brzeźnie, świerszcze na Ujeścisku, samochody i tramwaje w Dolnym Wrzeszczu i Starej Oliwie
okładka: Agata Królak

http://stareradyjko.bandcamp.com/releases
https://www.facebook.com/stareradyjko