Leski opowiada swoje sny – zobacz klip do utworu Autofobia

Nowa muzyka

22 Kwi 2016   , , Video

Nowy  wideoklip.1

W sieci pojawił się klip do utworu Autofobia z debiutanckiego albumu Leskiego Splot – druga część dyptyku – sen .02. Klip zamyka i wyjaśnia senną opowieść Leskiego, która rozpoczyna się gdzieś wysoko w górach.

Ostatnio mało sypiam. Rzadko też śnie. Sny przychodzą za to ze zdwojoną mocą. Czasem mam wrażenie, że w ogóle się nie budzę. Często szukam w nich światła. Kluczę w oderwanej czasoprzestrzeni. Stało się to pretekstem do stworzenia dwóch bliźniaczych klipów tworzących jedną całość. Dyptyk. Dzieło dwuczęściowe łączące ze sobą utwory Bliżej oraz Autofobię w jedną senną podróż. Piosenki o największym natężeniu osobistych akcentów. Od dawna myślałem o stworzeniu obrazu do nich. Udało się to dzięki Jędrzejowi Guzikowi i Tycjanowi Trzpioła, z którymi od dłuższego czasy planowaliśmy kumpelski wypad w plener. Postanowiliśmy wrzucić do plecaków konserwy i kilka obiektywów. Nie chodziło o wyjazd na plan filmowy a namiastkę offroadu z możliwością nagrywania. Chłopcy włączyli record. Oto efekt. Scenariusz napisaliśmy wspólnie z Jędrzejem Guzikiem mając na uwadze szczególną właściwość snów – względność czasu i przestrzeni oraz niezwykłą rolę detali dzięki, którym możemy je zapamiętać – opowiada Leski.

Leski zadebiutował autorskim albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku. Materiał z płyty został bardzo dobrze przez krytyków muzycznych i podbił serca wielu fanów, którzy licznie przychodzili na jego koncerty podczas jesiennej trasy koncertowej .splot w trasie. 22 października Leski odebrał nagrodę Mateusza Trójki w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, a w marcu 2016 otrzymał nominację do FRYDERYKÓW w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Trasa koncertowa

02.04 Białystok – Klub Fama
08.04 Ełk – Jazz Club Papaya
09.04 Koszalin – CK 105
21.04 Zawiercie – Bistro Mojego Brata
22.04 Racibórz – Przystanek Koniec Świata
24.04 Łódź – Klub Scenografia
21.05 Kielce – Klub Bohomass
27.05 Lublin – Polskie radio Lublin
29.05 Otwock – Festiwal Świdermajer
17.06 Wrocław – Miejskie Granie

Leski na facebookuwarnermusicpoland
Leski na Instagramie
Warner Music Poland na facebooku

, ,