Lider The Black Keys prezentuje pierwszy solowy album od ośmiu lat!

Nowa muzyka

29 maja 2017   , , Video

Premiera płyty „Waiting On A Song” 2 czerwca 2017.

Dan Auerbach to człowiek czynu. Nie lubi siedzieć z założonymi rękami. Jeśli nie produkuje czyjejś płyty, pisze i nagrywa własną muzykę. Wykorzystując przerwę w działalności duetu The Black Keys, 37-letni Amerykanin, laureat dziewięciu nagród Grammy, przygotował drugą płytę solową. Nosi tytuł „Waiting On A Song” i ukaże się już 2 czerwca 2017 roku.

W USA dzieło ukaże się nakładem założonej przez Dana wytwórni Easy Eye Sound. Płyta jest drugim solowym dokonaniem Auerbacha, następczynią wydanej w 2009 roku „Keep It Hid”. W zamyśle artysty jest ona listem miłosnym do jego ulubionego miasta w USA, czyli Nashville. Miasta, w którym znalazł współpracowników do „Waiting On A Song”, cenionych w nim muzyków, jak John Prine, Duane Eddy, Jerry Douglas, Pat McLaughlin oraz Bobby Wood i Gene Chrisman z The Memphis Boys. W którym mieści się Easy Eye Studio, w którym zarejestrowano materiał na album.

– Mieszkanie w Nashville zmieniło mój sposób patrzenia na muzykę i na sposób jej nagrywania. Miałem okazję współpracować z jednymi z największych żyjących mistrzów – mówi Dan Auerbach. – Wpadali do mnie do domu, siedzieliśmy w małym pokoju i od poniedziałku do środy tylko pisaliśmy piosenki. Nagrywaliśmy je od czwartku do niedzieli.

Z Johnem Prine’em Auerbach napisał siedem utworów, w tym tytułowy. Duane’a Eddy’ego słychać w „Livin’ In Sin” oraz „King Of A One Horse Town”. Jest też wielki mistrz spoza Nashville, Mark Knopfler, dla którego współpraca z Danem była znakomitym doświadczeniem.

– Ten facet gra w swojej lidze, robi wszystko tak, jak chce. I wszystko się zgadza. Cieszę się, że mogę być częścią tego albumu – mówił Knopfler.

Tracklista płyty „Waiting On A Song” Dan Auerbach - Waiting For A Song-cover-extralarge_1490883172479 
Waiting On A Song
Malibu Man
Livin’ In Sin
Shine On Me
King Of A One Horse Town
Never In My Wildest Dreams
Cherrybomb
Stand By My Girl
Undertow
Show Me

Płytę promuje na singlu piosenka „Shine On Me”, z charakterystyczną gitarą Marka Knopflera, do której powstał teledysk. Wyreżyserował go Steven Mertens (m.in. Regina Spektor).

https://www.facebook.com/danauerbachmusic
https://www.facebook.com/WarnerMusicPL

 

 

, ,