Long play zespołu „Zimowa”!

Nowa muzyka

18 maja 2015   Video

Cover the Fall, to nazwa debiutanckiego albumu zespołu „Zimowa”.3

Zimowa to projekt z Wodzisławia Śląskiego, który tworzą: wokalistka Aneta Maciaszczyk, instrumentalista Michał Mentel oraz towarzyszący im muzycy: Michał Husak – gitara, Jakub Buczek – bas/sampler. Ich muzyka określana jest jako mieszanka chłodnej, przestrzennej elektroniki z brudnymi gitarami w nieco odrealnionej formie nawiązującej do brzmień z przełomu lat 80. i 90.

Debiutancki albumu Zimowej ukazał się 6 maja 2015 roku. Całość promuje singiel „22”, do którego wideoklip przygotował Michał Braum.

W październiku 2014 roku spośród zgłoszonych 93. zespołów, ZIMOWA znalazła się w finałowej 10. konkursu „Muzyka do nakręcenia” organizowanego przez NuPlays oraz platformę TlumTlum.pl i Audiowizje Festival. O wyborze finalistów decydowało jury w składzie: Paweł Soproniuk / NuPlays, Jan Okulicz-Kozaryn / TlumTlum.pl, Patryk Lewandowski / Audiowizje Festival, Radek Szatkowski / radio Bemowo.fm, Konrad Kotlarski / Progresja Music Zone. Następnie w głosowaniu Internautów ZIMOWA zajęła piąte miejsce, co było wyróżnieniem dla debiutującego zespołu.

Również w ostatni piątek listopada (28.11.2014) projekt muzyczny ZIMOWA był gościem Piotra Stelmacha na antenie radiowej Trójki. Podczas dwugodzinnej Offsesji ze studia im. Agnieszki Osieckiej muzycy zaprezentowali swój premierowy materiał oraz opowiedzieli o swoich najbliższych planach. Koncert na żywo wywołał ogromne zaskoczenie i wzruszenie słuchaczy, o czym świadczą komentarze i wiadomości, które dotarły do zespołu.

Najbliższe koncerty zespołu Zimowa:
23 maja – Łódź, Tektura
24 maja – Wrocław, Smutek

www: www.zimowa.com
Facebook: www.facebook.com/zimowa
YouTube: www.youtube.com/channel/UCTHPGA25qKUazrJqPvC2-2g
Soundcloud: www.soundcloud.com/zimowa