MILKY WISHLAKE | Nowy album | Nowy teledysk!

Nowa muzyka

26 Sty 2016   , Video

MILKY WISHLAKE zapowiada album i prezentuje nowy klip.FRONT-WEB

Milky Wishlake to młody, niezwykle obiecujący producent, wokalista, kompozytor i pianista. Zadebiutował pod koniec 2014 roku tego roku samodzielnie wyprodukowaną, 20-minutową EP-ką pt. Five Contemporary Songs, która zwróciła uwagę środowiska muzycznego i doprowadziła muzyka do podpisania kontraktu z wytwórnią NEXTPOP, stojącą za sukcesami takich artystów jak: BOKKA, Fismoll i Kari. Ukończył konserwatorium w Rotterdamie w klasie fortepianu jazzowego, co zaowocowało powstaniem formacji Quantum Trio i albumem „Gravity”. Laureat m.in. I nagrody na festiwalu Eurosong 2013, Muzyka na Plan 2014 (festiwal filmów niemych z oprawą muzyczną wykonywaną na żywo) oraz wyróżnienia na Festiwalu Młodych Talentów 2014. Wśród inspiracji Milky wymienia przede wszystkim dokonania takich zespołów i artystów jak: Queen, Kendrick Lamar, Björk i Talk Talk, z kolei dziennikarze stawiają go obok Sohna, Burial czy How To Dress Well. Wystąpił na Spring Break, Liveurope Showcase w warszawskiej Stodole oraz dwukrotnie na Open’er Festival.

W 2014 roku EP-ką Five Contemporary Songs Milky Wishlake zwrócił uwagę środowiska muzycznego i niemal od razu został uznany za jednego z najbardziej obiecujących debiutantów. Muzyk zaprezentował właśnie teledysk do utworu „Nie ma nas” z debiutanckiego albumu, który ukaże się 26 lutego nakładem NEXTPOP.Pod pseudonimem Milky Wishlake kryje się pochodzący ze Śląska niezwykle obiecujący producent, wokalista, kompozytor i pianista, 27-letni Kamil Zawiślak. W nagraniu „Nie ma nas” oprócz Milky’ego (wokal, piano) udział wziął Łukasz Moskal – ceniony perkusista współpracujący m.in. z Zakopower, Kasią Nosowską, Justyną Steczkowską, Katarzyną Groniec, IRĄ, Fiszem i Korą.

Klip do utworu z choreografią Sonii Egner został wyprodukowany przez dom produkcyjny Silver Frame. Reżyserem i autorem scenariusza jest Aleksandra Terpińska, a autorem zdjęć Marcin Łaskawiec. W rolach głównych wystąpili tancerze Sonia Egner i Michał Góral.Na płycie pt. ‘’Wait For Us” znajdzie się 10 utworów pop z domieszką elektroniki, neo-soul i muzyki klubowej, w których przewija się styl lat 80-tych i 90-tych. Gościnnie pojawią się również wokaliści – inna podopieczna NEXTPOP – Oly. oraz Dawid Podsiadło. Nagrania powstały w studio NEXTPOP pod okiem Roberta Amiriana.

Facebook: www.facebook.com/milkywishlakenextpoplabel
YouTube: http://bit.ly/1AzoNf7

,