Missingno

Nowa muzyka

9 Cze 2015   Video

Klimat „Commodore 64”
missingno cover

Natalia Madej to wokalistka pochodząca z Inowrocławia, która stawia swoje pierwsze kroki na polskiej scenie muzyki elektronicznej. W 2013 roku opublikowała swoją pierwszą EPkę pt. „Grief and Regrets”, która bez żadnej promocji zebrała świetne opinie. Od 2014 współpracuje z młodym kompozytorem i producentem z Poznania, Wojtkiem Krzyżanowskim skupiając się na zupełnie nowym materiale.

„Missingno” to produkcja zdecydowanie mroczna i surowa, w której Natalia czuje się nadzwyczaj swobodnie. Stylistyka obrana w tym utworze, to zdecydowanie jej żywioł, a inspiracje wczesnym Crystal Castles zdają się mieć wpływ na jej formę ekspresji.

Co do głosu Natalii można się spierać, czy jest to wartość dodatnia, ale z całą pewnością można pogratulować Wojtkowi, materiałowi, który przygotował. Solidne podejście do tematu zaowocowało ciekawą warstwą muzyczną.  Zróżnicowanie stylu z nurcie eleketro, może być niepokojące, gdyż sami artyści nie są do końca zgodni, jaką drogą chcą podążyć.  Z jednej strony słyszymy utwory inspirowane Crystal Castel, bitami Fox’a, kończąc na elementach zaczerpniętych z twórczości Aphex Twin.

Z całą pewnością, nie wolno przejść obojętnie obok projektu Natalii Madej, aczkolwiek należy dać jeszcze czas na „muzyczne dotarcie” i zreflektowanie kim chcę być.

http://nataliamadej.bandcamp.com
https://soundcloud.com/natmadej