foto-2Bamerica

Młoda Polska Muzyka | Holly Blue vs. The Flemings | Odcinek 3

Nowa muzyka

9 Mar 2015  


Holly Blue

Holly Blue to duet utalentowanych muzyków: wokalistki Sonii Kopeć oraz producenta Emila Blanta. Na swoim koncie mają wydany w 2012 roku album długogrający „The First Flight” (wyd. Falami). Zespół miał przyjemność supportować Selah Sue podczas polskiej trasy koncertowej artystki, a także współpracował m.in. z Anią DąbrowskąPatrycją Markowską oraz Myslovitz.   
Singiel „Comfort Zone” to pierwszy utwór zapowiadający drugi longplay zespołu Holly Blue, na którym muzycy zaprezentują swoje nowe, elektroniczne oblicze.   


Na początku stycznia 2015 roku ukazało się nowe wydawnictwo spod szyldu Holly Blue. Tym razem jest to mini albump.t. „Comfort Zone – Remixes & B-side”, który oprócz tytułowego singla zawiera trzy jego remixy oraz dwa niepublikowane dotąd utwory w wykonaniu znanych muzyków i producentów.

Gratką dla fanów elektronicznego duetu jest również video do remixu utworu „Face” autorstwa Sebastiana Sibi’ego Podwysockiego – Dj’a oraz producenta pochodzącego ze Śląska, wieloletniego rezydenta kultowego klubu Inqubator w Katowicach, członka teamu SCREAM MUSIC, który na co dzień współpracuje z ORION REC. W utworze gościnnie wystąpili również Krystian „Carlos” Rózycki  (Sztywny Pal Azji, Negatyw) oraz Adam Bejnar Bejnarowicz ( Milcz Serce). Produkcją klipu zajęła się ekipa z Camshot Or Not, a z kolei miks i mastering wykonał Marcin Szwjacer.

http://www.hollyblue.pl
www.facebook.com/hollybluemusic
https://soundcloud.com/holly-blue  
The Flemings


Flemings
tworzą dwaj indywidualiści, wychowani na dwóch skrajnych biegunach muzycznych. Od 80’s, przez ciężką muzykę gitarową, aż po nowoczesną elektronikę – to szerokie spektrum inspiracji cechuje muzykę grupy. W świat analogowych brzmień lat 80-tych wprowadza Łukasz Maron – odpowiedzialny za kompozycje. Za świeże sample oraz wokal odpowiada Borys Kunkiewicz.

https://soundcloud.com/flemingsband
https://www.facebook.com/flemingsband
http://flemings.bandcamp.com