MUSIC DELICIOUS #2: Stardust Memories

Design, Nowa muzyka

16 Cze 2015   Video

Projekt polskiej sceny warty uwagi.music delicious 2

Stardust Memories to zespół założony przez muzyków grup Marii Peszek, Voice Band, Letters From Silence i WNDKR. Razem tworzą specyficzną i niespotykaną na polskim rynku muzyczną mieszankę – od korzennego amerykańskiego bluesa, country, folku i bluegrassu, przez kosmiczną psychodelię, aż do współczesnej muzyki alternatywnej.

 
Specyficzny klimat kompozycji kreuje głębokie typowe dla produkcji z lat 60’ pogłosy. Mocny i zmysłowy wokal oraz psychodeliczne dźwiękowe efekty połączone są z akustycznym brzmieniem mandoliny i kontrabasu. Swoją stylistykę zespół określa zwięźle jako ‚dark country’ oraz ‚space folk’.
 
Grupa zaistniała w 2012, wydając EP-kę z oryginalnymi interpretacjami utworów szeroko pojętej muzyki alternatywnej, rockowej i elektronicznej. Ubrane w nową, autorską szatę dźwiękową, stanowią interesującą, nieraz mocno zaskakującą alternatywę dla często już klasycznych oryginałów.Jesienią 2014 roku Stardust Memories zakończyli pracę nad debiutancką, w pełni autorską płytą. Nagrana została w warszawskim RetroVibe Studio a masteringiem zajął się Jacek Gawłowski, laureat nagrody Grammy. Płyta nosi tytułTension i miała swoją premierę w marcu 2015 r. Promuje ją klip do utworu Wishlist, zarejestrowany podczas sesji na żywo w warszawskim Quality Studio.

Podczas koncertu w Magnum Stek i Wino, zespół zaprezentuje swój materiał w specjalnej akustycznej odsłonie.

MUSIC DELICIOUS #2: Stardust Memories
Kiedy: 18 czerwca 2015, godzina 19:30
Gdzie: Magnum Stek i Wino – Bielsko-Biała, Ratuszowa 3
Bilety: WSTĘP WOLNY

 

facebook
bandcamp