Natalia Nykiel – Spokój

Nowa muzyka

23 Cze 2017   , Video

 

Idzie nowe!  Red_Bull_Tour_Bus_Natalia_Nykiel_Czestochowa_fot._Pawel_Zanio-82

Natalia Nykiel jest jedną z najbardziej wyróżniających się artystek w Polsce.  Znana ze swojego niepowtarzalnego electropopowego brzmienia, gwiazda tegorocznej trasy Red Bull Tour Bus szykuje się do wydania drugiego studyjnego albumu.

Natalia Nykiel wkroczyła na polską scenę muzyczną w 2014 roku, kiedy to ukazał się jej debiutancki album „Lupus Electro”. Album błyskawicznie zdobył serca słuchaczy i w niedługim czasie otrzymał status złotej płyty. Po niemal 3 latach artystka przygotowuje się do publikacji swojego kolejnego wydawnictwa, którego premiera odbędzie się już jesienią tego roku. Zapowiadający je singiel „Spokój” spotkał się z przychylną reakcją zarówno fanów, jak i krytyków. Utwór ukazuje niezwykły talent młodej piosenkarki oraz rzadko spotykaną świadomość swojego głosu i drogi którą chce ona podążać. Widoczne jest to na poziomie muzycznym i tekstowym.

Ilustrujący „Spokój” teledysk wyreżyserowany przez Krzysztofa Grudzińskiego powstał na Cyprze na obszarze malowniczego, wyschniętego jeziora Salt Lake. Zdjęcia do klipu trwały zaledwie jeden dzień, jednak to wystarczyło by osiągnąć zamierzony przez artystkę efekt. „Tytuł Spokój jest bardzo przewrotny wobec tego, o czym mówi piosenka, tempo klipu też jest zwodnicze – bo całość została nakręcona w technice slow motion, na kontrze do muzyki. Zależało nam na utrzymaniu pewnego minimalizmu i symboliki” – mówi artystka w rozmowie z serwisem Redbull.pl. Wideoklip utrzymany jest głównie w monochromatycznej kolorystyce, z mocniejszymi akcentami kostiumowymi. Za stylizacje odpowiada tu Iwona Łęczycka, z którą Natalia współpracuje od samego początku kariery. Efekt pracy Natalii oraz ekipy filmowej zobaczyć można na www.redbull.pl/spokoj.

Natalia Nykiel znana jest z niepowtarzalnego electropopowego brzmienia, jednak w trakcie trasy Red Bull Tour Bus zaprezentowała także bardziej energiczne i grunge’owe oblicze. Artystka wykonała dobrze znane publiczności utwory w zupełnie nowych aranżacjach. Te zdecydowanie mocniejsze interpretacje, w których nacisk położony został na perkusję i gitarę zostały gorąco przyjęte przez publiczność. Przed Natalią jeszcze jeden koncert na dachu Red Bull Tour Bus, który odbędzie się już 21 czerwca w Olsztynie na Plaży w Kortowie, tym samym zamykając tegoroczną podróż muzycznego autobusu po Polsce.

Więcej informacji na:
www.redbull.pl/muzyka
www.redbull.pl/tourbus

Natalia Nykiel
https://www.facebook.com/NykielNatalia
http://www.natalianykiel.eu

,