„Nowe wcielenie Misfits”

Nowa muzyka

3 Sty 2017   Video

Zobacz teledysk Creeper „Hiding With Boys”!

Pochodzą z Southampton i nazywają się Creeper. Według magazynów „Kerrang!” i „Metal Hammer” są najlepszymi debiutantami 2016 roku. Ich zagorzałym fanem jest sam Sir Elton John. Posłuchajcie ich najnowszego singla „Hiding With Boys”

„Najważniejsza nowa grupa z Wielkiej Brytanii”, „Nowe wcielenie Misfits” – to tylko niektóre z komplementów, jakimi obdarowano zespół. Jest ich sześcioro, pięciu facetów i dziewczyna. Działają od 2014 roku. W tym czasie Creeper zdążył zostać uznanym najlepszym nowym zespołem w Wielkiej Brytanii na galach Kerrang! Awards i Metal Hammer Golden Gods Awards. Błyskawicznie zdobyli również serca fanów na Wyspach swoim niesamowitym, energetycznym horror punkiem, przywodzącym na myśl najwspanialsze dokonania legendarnej załogi Misfits oraz wspaniałe melodie Green Day.

Właśnie pojawiła się kolejna singlowa piosenka, która zapowiada debiutancką płytę „Eternity, In Your Arms”. Jest w niej i punkowa energia, i wspaniałe melodie, i gotycki romantyzm, który Creeper jest bardzo bliski. Nosi tytuł „Hiding With Boys” i także do niej powstał do niej wideoklip. Filmik, którego akcja rozgrywa się w rodzinnym mieście kapeli.

To historia detektywa Jamesa Scythe’a, zajmującego się zjawiskami paranormalnymi, który stara się odnaleźć zaginionych muzyków w Southampton.

– „Hiding With Boys” to pierwsza kompozycja, jaką napisaliśmy na nasz debiutancki album. Jest swego rodzaju łącznikiem z tym, co znalazło się wcześniej na naszych EP-kach a tym, co dzieje się u nas teraz. Tekstowo piosenka ta jest prequelem do „Black Mass” z EP-ki „The Stranger” – tłumaczy wokalista Will Gould.

Zarówno singlowy utwór, jak i album „Eternity, In Your Arms”, wyprodukował Neil Kennedy, a zmiksował Neal Avron (Twenty One Pilots). Płyta będzie mieć premierę 24 marca 2017 roku.

– To nie będzie płyta o tym, że jest się młodym i ma się złamane serce. Jest o przemianie, o wieku, o stracie – mówi Will.

Płytę „Eternity, In Your Arms” Creeper nagrał w składzie:
Will Gould – wokal
Ian Miles – gitara
Sean Scott – gitara basowa
Dan Bratton – perkusja
Hannah Greenwood – klawisze
Oliver Burdett – gitara

Tracklista albumu „Eternity, In Your Arms”:

 1. Black RainCreeper - Eternity In Your Arms
 2. Poison Pens
 3. Suzanne
 4. Hiding With Boys
 5. Misery
 6. Down Below
 7. Room 309
 8. Crickets
 9. Darling
 10. Winona Forever
 11. I Choose To Live

https://www.facebook.com/creepercult