FONETYKA-CIECHOWSKI_LP_cover

Nowy album grupy „FONETYKA”.

Nowa muzyka

14 Lis 2016  

Teksty Grzegorza Ciechowskiego ożyją na
nowej płycie grupy FONETYKA. FONETYKA-CIECHOWSKI_LP_cover

FONETYKA to formacja, która tworzy muzykę poza wszelkimi klasyfikacjami, stąd trudno ją przypasować do konkretnego gatunku muzycznego. Jeśli jednak byłyby konieczne jakieś ramy, z definicji zespołowi najbliżej do polskiej alternatywy. W muzyce Fonetyki niema rockowego hałasu, nie ma tu kalkomanii i obliczonych z rzemieślniczą precyzją hitów – to muzyka do słuchania i do myślenia. Priorytetem grupy jest przekaz, teksty muszą być wybitne. Warstwę słowną wypełniają od początku zespołu sięgającego 2010 roku teksty takich artystów jak Rafał Wojaczek, Andrzej Bursa, a teraz również Grzegorz Ciechowski.

FONETYKA – CIECHOWSKI to album złożony z dziewięciu utworów, w których artyści głównie poruszają tematy metafizyczne i komentują współczesną polską rzeczywistość. Nagrania powstały za zgodą rodziny Obywatela G.C.

– Generalnie, będzie to płyta zupełnie inna od poprzednich, na pewno lżejsza i czasem nieco akustyczna. Myślę, że to również wyjątkowy album dla nieżyjącego od 15-stu lat autora tych wierszy, którego jeśli pamiętamy, to jako rockmana. Byłoby miło gdyby dzięki Fonetyce, ludzie dowiedzieli się o tym, że Ciechowski był również poetą – dodaje Wałczuk, producent płyty.

Posłuchaj:
Remote Control: https://youtu.be/VYeap36LYAA
Jesteśmy biedni: https://youtu.be/328fXvhrjYk

https://www.facebook.com/FONETYKA