scylla_okladka_net

Nowy album grupy „Scylla”

Nowa muzyka

7 Paź 2015   ,

The Year Of The Void scylla-2

Szczeciński zespół SCYLLA, jeden z najbardziej obiecujących przedstawicieli nowoczesnego metalu, wydaje drugą płytę zatytułowaną „THE YEAR OF THE VOID”. Następca wydanej niecałe 3 lat temu “Pestilence, War, Famine And Death” trafi do sprzedaży 10 października, w tym samym dniu zespół wystąpi na premierowym koncercie w szczecińskim klubie Słowianin. Album można już zamawiać pod tym adresem: http://www.scyllapl.8merch.com/services/store

Nowy album zaskakuje brzmieniem, oraz  urozmaiceniem kompozycji. Jest to rozwinięcie stylu grupy, której siłą jest niezmienny skład, z każdym koncertem coraz bardziej scementowany i działający jak jeden organizm. Ciężar wymieszany w odpowiednich proporcjach z niepokojącą elektroniką, oraz agresywny śpiew, przeplatany łagodniejszymi fragmentami, powinny przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym słuchaczom.

Całość uzupełnia oprawa graficzna idealnie dobrana do muzycznego klimatu, a w środku 12 własnych kompozycji, oraz cover Nine Inch Nails, do którego powstaje teledysk. Wszystkie numery nagrane zostały w domowym studio Waldemara Jędruszaka, (gitara), który też zmiksował i zmasterował całość. Waldek jako główny kompozytor czuwał również nad projektem okładki i digipaka. Płyta ukażę się 10 października i będzie promowana licznymi koncertami. Sam zespół tak opisuje najnowsze wydawnictwo:

„Wyobraźcie sobie ogromną skałę , masywną i poszarpaną na środku oceanu bylejakości. Właśnie o nią rozbiją się wasze wyobrażenia o nowoczesnym metalu . Ta skała to nowa SCYLLA. Jeżeli szukacie świeżości w muzyce metalowej to ta płyta jest dla Was”.

Ogłoszono pierwsze 9 koncertów trasy promującej “The Year Of The Void”:
10.10 – Szczecin (+ Kabanos) Słowianin
23.10 – Nowy Dwór Gdański (+ Materia) Sofa Music Club
24.10 – Kwidzyn (+ Materia) Spichlerz
25.10 – Malbork (+ Materia) Alternatywa
30.10 – Koszalin (+ Kabanos) Centrum Kultury 105
7.11 – Darłowo (+ Materia) Karczma Rzymska
8.11 – Kołobrzeg (+ Materia) Klub Centrala
4.12 – Słupsk, Motor Rock Pub
5.12 – Gdańsk (+ Decapitated, Frontside, Totem) B90

https://www.facebook.com/scyllaband

,