Nowy album od Trivium!

Nowa muzyka

25 Paź 2017   , Video

Po raz Ósmy!

20 września ukazał się ósmy studyjny album czołowej amerykańskiej formacji thrashmetalowej. „The Sin And The Sentence” wyprodukował Josh Wilbur (m.in. Lamb Of God, Gojira) w Hybrid Studios w  Kalifornii. Kompozycje nagrali Matt Heafy (wokal, gitara), Corey Beaulieu (gitara, chórki), Paolo Gregoletto (gitara basowa, chórki) i Alex Bent (perkusja), dla którego to pierwsza płyta w szeregach Trivium.

Za wszystkie teksty po raz pierwszy w karierze zespołu odpowiadał Paolo, dzięki czemu Matt mógł w 100 procentach skupić się na muzyce. „Zanim dotarliśmy do studia JOsha, 99 procent albumu było już napisane” – wspomina lider Trivium. Przypominało to sesje nagraniowe do paru wcześniejszych płyt, chociażby „Shogun” i „In Waves”. „Było jak w filmie, w którym Paolo jest scenarzystą, Josh reżyserem, a ja aktorem” – obrazowo ujmuje proces Matt.

W dotychczasowej karierze grupa Trivium sprzedała ponad 1 mln płyt na świecie. „Silence In The Snow” z 2015 roku uplasowała się w Top 20 regularnych notowań po obu stronach Atlantyku. Natomiast pierwsza płyta kapeli dla Roadrunnera- „Ascendancy”- została uznana za debiut roku przez redakcję magazynu „Kerrang!”.

https://www.facebook.com/TriviumOfficial

,