inawe_1440

Oxford Drama w nowej odsłonie.

Nowa muzyka

16 Paź 2015   ,

 „In Awe”

ox1„Oxford Drama nie są niczyimi następcami, nie powstali na fali popularności ani do nikogo nie nawiązują. Nie szukajcie dla nich wypełnionej już szufladki. Jeśli musicie – otwórzcie nową.”

Odważnie przedstawia się wrocławski zespół Oxford drama, w skład którego wchodzi: Gosia Dryjańska oraz Marcin Mrówka. Znać ich możemy z line upu Open’era czy Electronic Beats. Co grają ? Coś na wzór modest pop’u i ambient pop’u. Nazwani wielką nadzieją polskiej młodej elektroniki, twierdzą, że eksperymentalny pop. Co ciekawe pomimo faktu, że na swoich Ep’kach korzystają z syntezatorów, komputera czy samplera. Na scenie młodzi artyści stawiają krzyżyk na komputerze i materiał wykonują live.

Póki co dorobek wrocławskiej ekipy opiewa na 2 Ep’ki. Z czysto technicznego punktu widzenia, pierwsza, debiutancka, nazwana prosto „Oxford Drama”, wypuszczona jeszcze własnym sumptem, w kwietniu 2014 roku, za pośrednictwem serwisu Bandcamp. Składająca się z:

– Asleep/Awake
– Dissolve
– Endeavour
– Oxford Drama (raw mix)

ox2

Po występie w warszawskim klubie Cafe Kulturalna, zespół otrzymał propozycję od Brennnessel Records. Labelu utworzonego przez zespół Kamp! Co zaowocowało ukazaniem się w styczniu 2015 roku mini-albumu „Fluctuations“. Tracklista prezentuje się następująco:

– Limbo
– Hide & Seek
– Tapes

Teraz czekamy już na pełny album „In Awe”, który ma ukazać się niebawem (23.10.2015), również pod szyldem Brennnessel Records.

„In Awe” to 11 utworów :

In The Sea
What Matters
Preserve
I Have Saved All Of My Photographs (Of The Ones I Love)
Hide&Seek
From Past To Now
Illusive, Bright Beginning
Tapes
Turn
Limbo
New England

Premiera debiutanckiego albumu to 23 październik, będzie począwszy od koncertu we wrocławskim Imparcie, początkiem wspólnej trasy koncertowej, duetu wraz z zespołem Kamp!.

Krótko podsumowując, twórczość Oxford Drama: lekka , przyjemna , po prostu fajna.
Za sprawą wokalu Gosi Dryjańskiej, idealnie współgrającego z linią melodyczną, odnajdujemy pewnego rodzaju harmonię w każdym kawałku. Jakkolwiek to nie zabrzmi, coś na pewno nowego w swoim stylu. Skromnie kończąc dodam, że po tych artystów sięgnę jeszcze nie raz. Czekam na więcej!

https://www.facebook.com/meetoxforddrama

Paweł Pietrucha

 

 

,