MOTETScoverIdigi

Paweł Łukaszewski| MOTETS

Nowa muzyka

12 Cze 2017   ,

Premiera wyjątkowego albumu.

Album, który nie tylko koi zmysły, ale także skłania do głębszej duchowej refleksji i do zatrzymania się w nieskończonym pędzie życia. „Motets” Pawła Łukaszewskiego, laureata wielu nagród za swoją muzykę oraz jej nagrania, zawiera autorskie utwory kompozytora w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego.

Muzyka, która pozwala poszukiwać prawdy o świecie i o nas samych. -Emilia Dudkiewicz

Łukaszewskiemu chodzi o twórczość, która czerpałaby ze zdobyczy muzyki nowszej, a jednocześnie była głęboko zakorzeniona w muzyce przeszłości. – mówi o twórcy Ewa Szczecińska, muzykolożka, krytyk muzyczny i zarazem dziennikarka Redakcji Muzycznej Programu 2 Polskiego Radia. Gdy po wysłuchaniu koncertu z moimi utworami ludzie mówią często, że są wzruszeni – to dla mnie najpiękniejsza recenzja (…) Ale staram się być prawdziwy, nie chcę manipulować emocjami. – mówi Paweł Łukaszewski w rozmowie z Kingą A. Wojciechowską dla magazynu Presto. Muzyka Film Sztuka – Dobrego kompozytora można poznać po tym, czy potrafi napisać muzykę na ludzki głos.

Nie ulega kwestii, że twórczość Pawła Łukaszewskiego to …muzyka dotykająca głębokich pokładów ludzkiej wrażliwości, które łatwo zagubić w codziennym zabieganiu, jak pisze w omówieniu albumu Emilia Dudkiewicz. A choć powstała w wyniku głębokich, duchowych przeżyć kompozytora, to w rzeczywistości może stanowić antidotum na negatywne emocje, które się w nas niekiedy kumulują, a których sami nie potrafimy wyciszyć.

,