PLEASE-THE-TREES-fot- Dusan Tomanek2

Please The Trees w trasie po Polsce!

Nowa muzyka

15 Wrz 2016   , ,

Czeski off.PLEASE-THE-TREES-fot- Dusan Tomanek

Czołowi przedstawiciele czeskiej alternatywy tuż przed kolejną trasą po USA przybywają do Polski! Zespół gościł już w naszym kraju. Grali m. in. na kilku festiwalach z Openerem na czele. Grupa promuje obecnie czwarty w dyskografii album „Carp”.

Please The Trees są tam, gdzie chciałby być niejeden polski zespół grający gitarową muzykę alternatywną. Mają charakterystyczne gitarowe brzmienie nawiązujące do klasycznych przedstawicieli gatunku, świetny wokal i bardzo udane kompozycje. Gdzie tkwi klucz do sukcesu grupy? Po pierwsze w wokalu Vasha Havelki – zmysłowym, spokojnym, czasami sprawiającym wrażenie, jakby artysta miał ochotę nas uśpić, by chwilę później rozedrgać swoją partię w wyższych rejestrach. Po drugie w melodiach, Po trzecie… można tak długo wymieniać. Laureaci Cesky’ego Angela (odpowiednik naszego Fryderyka) za alternatywny album roku, wychwalani przez samą Patti Smith i dziennikarzy na całym kontynencie. Występowali na terenie całej Europy i USA.

To koncertowa petarda!

22.09 – czwartek – Wrocław – Asymmetry Festival – klub Firlej (ul. Grabiszyńska 56) – Borówka Music showcase Henry David’s Gun i Lasse Matthiessen – 18:00
23.09 – piątek – Krotoszyn – KOK (ul. 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej 18) – 20:00
24.09 – sobota – Sopot – Opera Leśna (ul. Moniuszki 2) + The Shipyard
25.09 – niedziela – Poznań – Meskalina (stary Rynek 5) – 19:00

www.pleasethetrees.com
www.facebook.com/pleasethetrees
www.soundcloud.com/please-the-trees
www.bandcamp.pleasethetrees.com

organizator trasy:borowka
www.borowkamusic.pl

, ,