Deftones_New_Press_Picture_2016__2

Powrót mistrzów klimatycznego, ciężkiego grania!

Design, Nowa muzyka

8 Kwi 2016   , ,

Premiera albumu Deftones „Gore”Deftones - Gore Album Cover Clean Border 5

8 kwietnia ukazał się ósmy studyjny album amerykańskiej formacji Deftones. Płyta nosi tytuł „Gore” i wszystko wskazuje na to, że może być wydawnictwem, które na długo zapadnie w pamięci fanów oraz recenzentów. Recenzent brytyjskiego „Metal Hammera” przyznał płycie 9 na 10 możliwych punktów. „Jeżeli kochasz wyzwania, jeśli lubisz, aby artysta zapraszał cię w podróż przez emocjonalny mistycyzm, »Gore« będzie się zaliczać do twoich ulubionych płyt w 2016 roku” – czytamy w materiale zamieszczonym w magazynie.

Amerykanie nie spieszyli się, pracowali spokojnie, uważnie, zwracając uwagę na każdy detal, na pierwszym miejscu zawsze stawiając dobro utworu. Deftones nad następcą znakomitego materiału „Koi No Yokan” z 2012 roku współpracowali z cenionym producentem Mattem Hyde’em (m.in. Slayer, Monster Magnet). Do gościnnego udziału zaprosili Jerry’ego Cantrella, gitarzystę i wokalistę Alice In Chains. Słychać go w kompozycji „Phantom Bride”.Deftones_New_Press_Picture_2016

Album „Gore” ukazał się na CD, jak również w limitowanym do 3500 kopii, podwójnym, rozkładanym, 180-gramowym wydaniu winylowym (gatefold).

Jako pierwsza płytę „Gore” promowała piosenka „Prayers/Triangles”. Potem grupa opublikowała jeszcze utwory „Hearts/Wires” oraz „Doomed User”.

Płytę „Gore” wypełniły następujące piosenki:

 1. Prayers/Triangles
 2. Acid Hologram
 3. Doomed User
 4. Geometric Headdress
 5. Hearts And Wires
 6. Pittura Infamante
 7. Xenon
 8. (L)MIRL
 9. Gore
 10. Phantom Bride
 11. Rubicon

Deftones w ramach promocji płyty „Gore” pojawią się na koncertach w Europie. Oto dotychczas potwierdzone daty i miejsca występów (przełożonych jesienią po zamachach terrorystycznych w Paryżu):
3 czerwca, Londyn, The SSE Arena Wembley
4 czerwca, Mendig, Niemcy, Rock AM Ring
5 czerwca, Norymberga, Niemcy, Rock Im Park
10 czerwca, Paryż, Francja, Download Festival
11 czerwca, Derby, Download Festival
12  czerwca Nickelsdorf, Austria, Novarock Festival
14 czerwca, Kolonia, Niemcy, Palladium
15 czerwca, Berlin, Niemcy, Columbiahalle
17 czerwca, Aarhus, Dania, NorthSide Festival
18 czerwca, Reykjavik, Islandia, Secret Solstice

Przypomnijmy, że zespół Deftones pochodzi ze stolicy Kalifornii, Sacramento. Istnieje od 1988 roku, a w swojej karierze sprzedał ponad 10 mln płyt na całym świecie. Oprócz wspomnianego Chino Moreno grupę tworzą: gitarzysta Stephen Carpenter, klawiszowiec i odpowiedzialny za sample Frank Delgado, perkusista Abe Cunningham oraz basista Sergio Vega, który zastąpił Chi Chenga (po kilku latach przebywania w śpiączce na skutek wypadku, Chi zmarł w 2013 roku). W 2001 roku formacja odebrała nagrodę Grammy za „Najlepszą piosenkę metalową”, „Elite” z platynowej w USA płyty „White Pony”. Stylistycznie Deftones porusza się między alternatywnym metalem, niezależnym rockiem, elektroniką, post rockiem i post metalem, wymykając się prostemu szufladkowaniu.

https://www.facebook.com/deftones
https://www.facebook.com/WarnerMusicPL

, ,