nox

Premiera albumu „Gold”

Nowa muzyka

24 Paź 2015   , ,

Wizja jutra.puanecki nox

Podążanie za swoimi pragnieniami, za tym co się kocha, nie zawsze jest łatwe. Droga, którą często obieramy jest tragiczna w skutkach, ale może się  zdarzyć coś pozytywnego. Z muzyką jest podobnie. Tworzymy, według nas wielki projekt, który w naszym mniemaniu przesłoni cały świat, a przesłania jedynie miejsce na dysku.

Muzyka elektroniczna nie jest łatwa, przede wszystkim stworzenie czegoś swojego, jedynego w swoim rodzaju. Mówi się, ze wszystko co mogło byc stworzone w muzyce, już zostało. Nie trudno, nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Zawsze gdy czytamy recenzje dowiadujemy się, że  dany muzyk jest porównywany do innego a czasami nawet posądzany o splagiatowanie jego twórczości.

… i wtedy nadszedł Puanecki/Nox.

W pierwszym wydawnictwie duetu otrzymujemy album, o którym można śmiało powiedzieć, że „jest”.
Gold, bo tak nazywa się debiut, to połączenie pasji dwóch osób, dwóch stylów.
puanecki nox 2

Trudno jest przyporządkować albumowi jakiś dokładny charakter. Każdy utwór na krążku rożni się od siebie warstwą muzycznego brzmienia, który jest łączony melancholią.  Na początku otrzymujemy mocne wejście utworem „Etronom of the Inside”, który wprowadza nas w świat muzyków. „Vision of tomorrow”, zostawia ciekawe wrażenie. Łamany bit, powoli łączony z kolejnymi ścieżkami, zapewne będzie stanowił dla fanów stylu miłe zaskoczenie.

Utwór „Weather Disturbia” to najciekawszy twór duetu w którym usłyszymy pełną game muzyczną, z delikatnym echem wokalu Eweliny Klingbeil. „Green Valleys”, został postawiony w idealnym miejscu na albumie. Stanowi żywą refleksję a zarazem zaproszenie do dalszej części płyty. „Motyle”, to już dobrze zbadana forma stylu. Utwór prezentuje jedną z ciekawszych ścieżek na albumie. Wsłuchując się w wydawnictwo Puanecki/Nox, zastawiałem się, dlaczego akurat „Gold”, stał się liderem albumu i koniec końców wylądował na okładcę. Może miał stanowić pokaz wartości? No koniec otrzymujemy mocne, aczkolwiek wciąż umieszczone w mrocznym nastroju utwór „Granda Sunset”.

„Gold” to ciekawe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Największym plusem a zarazem minusem jest zbyt duże nagromadzenie energii dźwięków. Brak miejsca na możliwość głębszego wsłuchania się, może powodować niedosyt. Jednakże materiał, jaki mogliśmy usłyszeć zapewne pozostawi na w każdym pozytywne wrażenie.

Oczarowani złotem duetu Puanecki/Nox, jestesmy przekonani, że już wkrótce usłyszymy ich podczas tegorocznych eventów muzyki elektro.

Puanecki/Nox, album „Gold”nox
1.Etronom Of the inside,
2.Vision of Tomorrow,
3.Weather Disturbia,
4.Green Valleys,
5.Motyle,
6.Gold,
7.Granda sunset.

https://www.facebook.com/puanecki.nox
https://www.youtube.com/watch?v=Hoy3p9_zb0I
https://www.youtube.com/watch?v=15UKkODp0nk

Portal ALEkultura! jest patronem medialnym albumu „Gold”.

Szpak

, ,