rasmentalism-tango

Rasmentalism – Tango

Nowa muzyka

1 Gru 2017   , , ,

Bo do tanga trzeba …..

Długo oczekiwany, czwarty album Rasmentalism, ukaże się 26 stycznia 2018 roku nakładem Asfalt Records. Album zatytułowany “Tango” możecie od dziś zamawiać w limitowanej wersji tylko w przedsprzedaży na stronie www.asfaltshop.pl. Wszyscy nabywcy otrzymują prawo do downloadu wersji digital o północy w dniu premiery.

Z okazji tej radosnej nowiny, zespół Rasmentalism przygotował dla Was klip do utworu o takim samym tytule jak nazwa płyty. Klip w reżyserii Miłosza Hunzvi i Sebastiana Sobieszczańskiego został opublikowany w rozdzielczości 4K.

Tracklista:

 1. Niebo
 2. Tranquilo
 3. Fast food
 4. Tango
 5. Stanie w kolejce
 6. Palma
 7. Kilka dni
 8. Serio
 9. Tryb samolot
 10. Duch
 11. Indygo

Materiał nagrano w EREM Studio. Za miks i mastering albumu odpowiada ENZU.
Autorem okładki płyty jest Pwee3000. Zdjęcia wykonał Karol Grygoruk.

Rasmentalism:
To klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL).

Współpracują od 2006 roku. Przez 6 lat działalności na scenie niezależnej nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: „Dobra muzyka ładne życie” (nielegal roku 2008 według magazynu Spinner Polska), „Duże Rzeczy” z W.E.N.Ą. oraz „Hotel Trzygwiazdkowy”. Przy okazji tego ostatniego nawiązali współpracę z legendarną wytwórnią Junoumi Crew, wydając swoje pierwsze winylowe EP. W ciągu kilku lat obecności na scenie rapowej, zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, za każdym razem wypełniając kluby po brzegi.

Pierwsze oficjalne wydawnictwo – „Za młodzi na Heroda” – ukazał się w grudniu 2013 r. nakładem Asfalt Records i natychmiast zyskał opinię najlepszego rapowego debiutu roku 2013, a często najlepszej rapowej płyty AD 2013 w Polsce. We wszystkich podsumowaniach dotyczących muzyki rap (Onet.pl, CGM, Popkiller, T-Mobile Music) album Rasmentalismu był wymieniany w najlepszej trójce. Obecność w ogólnopolskich mediach jest tego najlepszym dowodem. Zespół gościł już w Radiowej Trójce (w notowaniu Hirka Wrony płyta zajęła 1 miejsce), TVP1, a recenzja w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej nie pozostawia wątpliwości co do jakości albumu: “To hip-hop naturalny, organiczny, stonowany. Niby prosty, a jednak wyrafinowany”. Duet został także nominowany – w kategorii muzyka – do nagrody SUPERHIRO 2013, przyznawanej osobom, miejscom i wydarzeniom, które w danym roku szczególnie mocno zaznaczyły się na popkulturalnej mapie Polski.

Druga legalna płyta, czyli „Wyszli coś zjeść”, miała premierę 13. kwietnia 2015 r. Rasmentalism opisują ją w następujący sposób: „Albumem “Wyszli coś zjeść” puszczamy oko do czasów, kiedy powstawał nasz ulubiony rap. Kanye West nie chodził z lustrem pod ręką, chłopaki z Outkast byli świeży i czyści, Talib Kweli i Hi-tek mieli wspólny tok myślenia, a Camron wcale nie wyglądał tak głupio w fioletowym. Dorzucamy do tego sporo Rasmentalismu i idziemy coś zjeść”.

Rasmentalism
https://www.facebook.com/rsmntlsm
http://www.asfalt.pl/artysci/rasmentalism

Asfalt Records
https://www.facebook.com/AsfaltRecords
http://www.asfalt.pl

, , ,