RATIONALE – „Reciprocate”

Nowa muzyka

25 Sty 2017   , , Video

Zachwycił Sir Eltona Johna i Pharrella Williamsa.rationale - rationale_cover
Posłuchaj singlowej piosenki Rationale „Reciprocate”

Talent ma tak wielki, że zdążył nim już zachwycić Sir Eltona Johna, Pharrella Williamsa i Justina Timberlake’a. Rationale, czyli naprawdę Tinashe Fazakerley, zaprezentował właśnie nowego singla. Piosenka nosi tytuł „Reciprocate”. Utwór zapowiada debiutancką płytę mieszkającego w Londynie, a urodzonego niespełna 33 lata temu w Zimbabwe twórcy. Album pojawi się w 2017 roku.

– Na płycie będzie rozpoznawalny klimat, przewijający się przez cały materiał. Aczkolwiek nie wierzę w coś takiego, że muzyka, jaką zapamiętuje się na długo, powstaje według określonych formuł, więc spodziewajcie się niespodzianek – zapowiada album Rationale.

Zwiastunem płyty jest obecnie bujająca i pulsująca mieszanką popu, nowoczesnej elektroniki i funku oraz afrykańskich rytmów kompozycja „Reciprocate”, do której grupa artystów pod nazwą Crooked Cynics (m.in. Bastille) zrealizowała wideoklip.  Wcześniej Rationale ujawnił zapowiadający debiut płytowy utwór „Palms”, urokliwie balansujący pomiędzy synthpopem i R&B, z fantastycznymi partiami wokalnymi. Można go sobie przypomnieć na tej stronie: https://soundcloud.com/iamrationale/palms-1.

Pierwsza solowa EP-ka artysty nosi tytuł „Fuel To The Fire” i znajduje się tutaj: https://soundcloud.com/iamrationale/sets/fuel-to-the-fire-ep.

Przypomnijmy, że Rationale wystąpił Już 24 listopada 2016 roku na warszawskim Torwarze jako support zespołu Bastille. Dodajmy, że Rationale to także zdolny gitarzysta. Jego idolami są Jimi Hendrix, Pat Metheny i Prince, zaś z wokalistów Donnie Hathaway, Al Green, Tupac Shakur, Notorious B.I.G.

https://web.facebook.com/iamrationale
http://iamrationale.com

, ,