Rosalie3 Zanio Paweł

Rosalie. – Flashback

Nowa muzyka

19 Sty 2018   , , ,

Debiut przez duże „D”.

19 stycznia na półki sklepowe trafia długo wyczekiwany, debiutancki krążek Rosalie.  Na wydawnictwie znalazło się dwanaście utworów utrzymanych w klimacie elektroniki, nowoczesnego R&B i soulu.

Brakowało takich odważnych głosów na polskiej scenie alternatywnej. Rosalie., poznańska wokalistka urodzona w Berlinie, z powodzeniem łączy swój charakterystyczny głos, oryginalne beaty i niesztampowe podejście do estetyki współczesnego R&B. Klimat, w jakim osadzone są kawałki artystki, przywodzi na myśl dokonania Aaliyah, Solange czy Keleli.  W zeszłym roku ukazała się jej pierwsza, ciepło przyjęta EP-ka Enuff, która zaprowadziła ją na takie festiwale jak Up To Date czy Orange Warsaw Festival.

Do nagrania długogrającej płyty Rosalie. zaprosiła najciekawszych polskich twórców, którzy niestrudzenie definiują brzmienie rodzimej muzyki niezależnej i elektronicznej. Na krążku usłyszymy zatem bity od Chloe Martini, Hatti Vatti, chłopaków z Bitaminy, 1988 (1/2 duetu SYNY) czy Suwala. Za miks i mastering wszystkich numerów odpowiada Envee, a oprawa wizualna Flashback to dzieło Filipa Popika (rybskie), artysty wizualnego mającego na koncie współpracę z Sevdalizą.

Album ukazał się 19 stycznia nakładem wytwórni Alkopoligamia, która na tę okazję przygotowała także limitowaną kolekcję bluz i koszulek. Po premierze płyty Rosalie. uda się w trasę koncertową obejmującą kilkanaście polskich miast.

Rosalie. to wokalistka i autorka tekstów. Pochodzi z Berlina, obecne rezyduje w Poznaniu. Muzyka, którą wykonuje, to R&B, z elementami elektroniki, soulu i hip-hopu. Artystka przyznaje się do fascynacji twórczością Destiny’s Child, TLC, Aliyah, Banks i Kelela. O Rosalie. głośno zrobiło się zaraz po premierze jej dwóch singli – „This Thing Called Love” oraz „Do It Right”, do których teksty napisała sama, a muzykę stworzył Mateusz Gudel, producent znany także jako Brat Jordah, członek grup Małe Miasta oraz Flaszki i Szlugi. Utwory pilotowały EP-kę zatytułowaną „Enuff”, która ujrzała światło dzienne jesienią 2016 roku i zebrała bardzo pochlebne recenzje.

Tracklista:
1. U.N.D.E.R.S.T.A.N.D. prod. Lasy
2. Spokojnie prod. Suwal
3. Tell Me prod. Chloe Martini
4. TheOne prod. Hatti Vatti
5. Home prod. Pejzaż
6. Po co? prod. Bitamina
7. Królowa prod. Moo Latte
8. About Us prod. Bitamina
9. A pamiętasz? prod. Suwal
10. Ocean prod. Jordah
11. The Killing prod. 1988
12. Enuff prod. Odme

Płyta dostępna w sklepach tradycyjnych m.in.: 
http://kulturalnysklep.pl/muzyka/flashback—rosalie-rosa

A także w sklepach cyfrowych:
http://soundline.biz/RosalieFlashback

https://www.facebook.com/RosalieOfficial

, , ,